Zajímavé články

 • Daňové odpisování automobilu

  V čem se shoduje a v čem jsou rozdíly mezi odpisováním osobního a nákladního automobilu rovnoměrným a zrychleným způsobem? Pozornost soustředíme na možnosti využití popisovaných variant daňového odpisování v daňovém přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2017.

  (pro prohlížení dokumentu se musíte přihlásit)

 • Zákoník práce – změny

  Je všeobecně známo, že loňský rok byl zasvěcen novele zákoníku práce, která měla být poměrně rozsáhlá, ta však nebyla přijata. Přesto ale zákoník práce v roce 2017 prošel sedmi novelami. Většina z nich byla legislativně technická. Jaké jsou tři důležité prováděcí předpisy, které se pravidelně mění k 1. lednu?

  (pro prohlížení dokumentu se musíte přihlásit)

 • Změny ve zdaňování příjmů ze závislé činnosti

  Jaké změny nastaly při zdaňování příjmů ze závislé činnosti? Které změny přinesl tzv. daňový balíček? Jak se rozšířilo ustanovení týkající se srážkové daně? Jak bylo upraveno prohlášení k dani? O které příjmy byla doplněna úprava příjmů ze závislé činnosti osvobozených od daně?

  (pro prohlížení dokumentu se musíte přihlásit)

 • Zaměstnavatelé a zdravotní pojištění – postupy

  Zabývají se zaměstnavatelé problematikou minimálního vyměřovacího základu i u dohod o provedení práce? Kdy vzniká zaměstnání u členů družstev, kteří bez pracovněprávního vztahu k družstvu vykonávají pro družstvo práci? Kdy se může stát zaměstnavatel předmětem zájmu orgánů činných v trestním řízení? V čem spočívá rozdíl mezi pokutou a penále?

  (pro prohlížení dokumentu se musíte přihlásit)

 • Finanční leasing automobilu

  Zákon o daních z příjmů definuje pojem finanční leasing počínaje r. 2014, protože zákonnou úpravu tohoto pojmu žádný zákon neobsahuje a pojem „finanční pronájem s následnou koupí najatého hmotného majetku“ používaný do konce r. 2013 je v návaznosti na institut pachtu nevhodný. Co se rozumí finančním leasingem podle zákona o daních z příjmů?

  (pro prohlížení dokumentu se musíte přihlásit)

 • Daňové přiznání

  Daňové přiznání se podává nejpozději do tří nebo do šesti měsíců po uplynutí zdaňovacího období. Prodloužená lhůta platí v případě, že se jedná o poplatníka, který má povinnost na základě zákona o účetnictví mít účetní závěrku ověře nou auditorem nebo jehož přiznání zpracovává a předkládá daňový poradce. Jak správně vyplnit daňové přiznání?

  (pro prohlížení dokumentu se musíte přihlásit)

 • Odstupné – výše a výplata

  Odstupné představuje jednorázový peněžitý příspěvek, který má zaměstnanci pomoci překlenout sociální situaci, v níž se ocitl proto, že bez svého zavinění ztratil dosavadní práci. Kdy zaměstnanci náleží odstupné a jaké jsou důvody jeho poskytnutí? Jaké problémy ohledně odstupného se vyskytují v praxi?

  (pro prohlížení dokumentu se musíte přihlásit)

 • Likvidace majetku a daň z příjmů

  Při podnikatelské činnosti může dojít k likvidaci hmotného majetku nebo zásob v důsledku různých příčin. Jaké je daňové řešení likvidace majetku v důsledku škody způsobené živelní pohromou a škody způsobené neznámým pachatelem, daňové řešení likvidace zásob a likvidace stavebního díla v souvislosti s výstavbou nového stavebního díla?

  (pro prohlížení dokumentu se musíte přihlásit)

 • Změny v nemocenském pojištění – změny zákoníku práce

  Rok 2018 přináší v nemocenském pojištění dvě zcela nové sociální dávky. Od 1. 2. 2018 je jí dávka otcovské poporodní péče (otcovská) a od 1. 6. 2018 jí bude dlouhodobé ošetřovné. Především v souvislosti s druhou dávkou a úpravou nároku na ni dochází k rozsahem nevelkým, leč významným změnám v zákoníku práce. Jaké změny to jsou? Jaké komplikace přinesou zaměstnavatelům? Jak si s nimi poradit? Jak vyložit podle judikatury nová pravidla zákoníku práce?

  (pro prohlížení dokumentu se musíte přihlásit)

 • Rodičovský příspěvek - změny ve zdravotním pojištění

  Od 1. ledna 2018 došlo ke změnám v souvislosti s čerpáním rodičovského příspěvku. Ruší se omezení horní hranicí čerpání rodičovského příspěvku, předtím stanovenou na 11 500 Kč za měsíc, a nadále je umožněno čerpat tuto dávku až do výše odpovídající peněžité pomoci v mateřství. Tuto změnu přivítají zejména rodiče s vyššími příjmy, kteří tak mohou celou nárokovou částku vyčerpat rychleji než dosud. Pro rodiny s vícerčaty se zvyšuje celková částka rodičovského příspěvku na 330 000 Kč. Jak po změnách postupovat ve zdravotním pojištění?

  (pro prohlížení dokumentu se musíte přihlásit)

duben 2018
T po út st čt so ne
13 26 27 28 29 30 31 1
14 2 3 4 5 6 7 8
15 9 10 11 12 13 14 15
16 16 17 18 19 20 21 22
17 23 24 25 26 27 28 29
18 30 1 2 3 4 5 6
Dnes má svátek Rostislav
1
Důležitý termín
1
Svátek