Murphy radí

Věci se kazí

Hlavní rozdíl mezi člověkem a strojem je v tom, že dobře namazaný stroj nedělá takový hluk.

Hlavní rozdíl mezi člověkem a strojem je v tom, že dobře namazaný stroj nedělá takový hluk.

Nezaměstnaný otec pěti dětí dá poslední peníze jasnovidke, aby mu vyveštila, jaká budoucnost ho čeká. Jasnovidka začne: Jste otcem tří dětí ... Ne tří, pěti - opravuje ji zákazník. To si myslíte vy.

(Murphyho zrnká II)
Murphyho zákony a komentáře

Nikdy není tak špatně, aby zítra nemohlo být hůř.

Když dva dělají totéž, výsledek je vždy jiný.

O tom, jak věci vypadají, rozhoduje úhel pohledu. Co je dovoleno bohem, není dovoleno volům.

(Murphyho zrnká II)
Murphyho zákoník

Nic netrvá věčně. Ale to neznamená, že se to nemůže opakovat. Proto nevyskakujte a nejásejte od radosti, že se něco skončilo. Mohla by vám chybět pára právě když to vypukne nanovo.

Vyměním vysavač za demižón vína. Zn..: Z titulu rozvodu jsem přestal vysávat a začal nasávat.

Příroda fandí skrytým chybám.

(Murphyho zrnká II)
Murphyho rady

Pokud si myslíš, že už máš dost peněz, poraď se o tom s advokátem.

Pokud vás někdo upozorní, že se určitá věc kazí, nemá smysl měnit věc. Třeba se zbavit donašeče. Vyměnit lidí je přece mnohem snazší, než vyměnit věc.

Pokud si myslíš, že už máš dost peněz, poraď se o tom s advokátem.

(Murphyho zrnká II)
Murphyho vynálezy

Pokud nemáte čas na sprchování, jednoduše se obalte izolepou a pak ji odmotejte - špína se na ni nalepí.

Než si začnete stříhat nehty, natřete je na červeně - snadněji je pak najdete na koberci.

Lampičku na sluneční energii ocení každý, kdo hledá pod lampou tmu.

(Murphyho zrnká II)

ČVUT otevřela v Praze laboratoř pro práci s drony

12.2.2018 Novou laboratoř pro výuku a vývoj v oblasti dronů otevřela Katedra měření Fakulty elektroniky ČVUT-FEL pod názvem ČVUT Drone Academy Laboratoř bezpilotních prostředků. Počínaje současným semestrem se tu budou studenti seznamovat s praktickou stránkou perspektivní technologie bezpilotních prostředků.
Bezpilotní létající prostředky představují trh, který se vyvíjí eplozivním tempem - světové statistiky se liší podle zdrojů, ale všechny se shodují na dramatickém růstu. Například podle agentury Gartner se loni prodalo 2,2 milionu komerčních dronů a obrat činil 4,5 miliardy dolarů. Jen v USA dosáhl v loňském roce trh s komerčními drony (firemními, pro zábavu a pro veřejný sektor) obratu 2,5 milionu dolarů a dál dramaticky poroste. Podle amerického úřadu pro civilní letectví FAA (Federal Aviation Administration) to v roce 2020 bude už okolo 7 milionů dolarů. Jde tedy o mimořádně perspektivní obor s dobrými možnostmi uplatnění a ČVUT chce držet krok s jeho vývojem. "Nová laboratoř spadající pod katedru měření po nás znamená velký krok vpřed," vysvětluje její vedoucí Jan Roháč. "Rozšiřuje možnosti praktického testování výsledků vědecko-výzkumných činností a zároveň bude studentům umožňovat si zalétat, naučit se, jak se drony ovládají a co je nutné znát k jejich provozu." Laboratoř by neměla sloužit jen pro potřeby Fakulty elektrotechnické, ale otevírá se všem studentům napříč ČVUT. Ti se mohou na její činnosti podílet i v rámci mimoškolních aktivit, které pro ČVUT Drone Academy chystá. Budou se zde také řešit výzkumné úkoly, zejména v oblasti avioniky a autonomního provozu a navigace. V současnosti se laboratoř zabývá především navigačními systémy pro ultralehká letadla nebo pro drony, které létají i mimo dosah signálu satelitních družicových navigačních systémů GNSS (Global Navigation Satellite System).

Masa se loni v Česku vyrobilo méně

1.2.2018 Produkce masa v Česku loni klesla o 2,5 procenta na 437 835 tun. Výroba se snížila především u vepřového masa, které představuje téměř polovinu produkce.
Vyplývá to z dnešních údajů Českého statistického úřadu. Podle Potravinářské komory jsou loňské výsledky živočišné výroby alarmující. A podobně Agrární komora varuje, že pokles živočišné výroby a pouze mírný růst cen není pro producenty do budoucna motivační.
(Zdroj: byznys.lidovky.cz)

Největší krádež kryptoměn v historii

29.1.2018 Jedna z největších japonských burz s digitálními měnami Coincheck přišla kvůli útoku hackerů o 58 miliard jenů (530 milionů dolarů / 10,8 miliardy korun). Pokud bude tato suma potvrzena, půjde o dosud největší krádež kryptoměn na světě, uvedl server BBC.
Burza zastavila vklady a výběry digitální měny NEM a posléze i všech kryptoměn s výjimkou bitcoinu. Její představitelé na tiskové konferenci sdělili, že znají digitální adresu místa, kam byly peníze poslány, a že pro odškodnění investorů udělají vše. Burza v neděli oznámila, že zhruba 260 000 vlastníků této kryptoměny odškodní v japonských jenech. Nyní pracuje na harmonogramu a přesném způsobu výplaty. Japonský úřad pro kontrolu finančního trhu FSA varoval všech zhruba 30 tamních burz s kryptoměnami před dalšími kybernetickými útoky. kromě toho zvažuje, že burzu Coincheck potrestá.
(Zdroj: ihned.cz)

Počet e-shopů v Česku stále roste

24.1.2018 Do online prodeje vstupují kamenné obchody. V Česku je v přepočtu na obyvatele již nyní nejvíce e-shopů v Evropě a jejich počet dál poroste. Stále více kamenných řetězců začíná prodávat on-line.

Regulace hazardu

19.12.2017 Hazard byl v Česku přebujelý. Už však zmizela třetina automatů a příští rok se odstraní další, slibuje končící náměstek ministra financí Ondřej Závodský.
V roce 2018 má zákon tvrdě dopadnout i na kamenné provozovny. Kdo bude chtít dál provozovat automaty, musí získat novou licenci a pořídit si nový IT a kamerový systém.
(Zdroj: ekonomika.idnes.cz)
únor 2018
T po út st čt so ne
5 29 30 31 1 2 3 4
6 5 6 7 8 9 10 11
7 12 13 14 15 16 17 18
8 19 20 21 22 23 24 25
9 26 27 28 1 2 3 4
10 5 6 7 8 9 10 11
Dnes má svátek Matěj
1
Důležitý termín
1
Svátek
DaÚ č. 2
2018
I/2018
DÚVaP č. 4
2018
II/2018
PaM č. 3-4
2018
II/2018
Poradce č. 10
2018
III/2018