|
PŘIZNÁNÍ K DANI SILNIČNÍ A K DANI Z NEMOVITÝCH VĚCÍ
S podnikatelskými aktivitami je běžně spojena přeprava osob, zboží, materiálu, výrobků nebo zvířat silničními motorovými vozidly a jejich přípojnými vozidly. K podnikatelským i ostatním činnostem jsou využívány budovy, jiné stavby, pozemky i další nemovité věci, ať na základě vlastnického nebo jiného užívacího vztahu. Silniční vozidla a nemovité věci využívané pro činnost právnických a fyzických osob se při splnění zákonných podmínek stávají předmětem majetkové daně. Jaké povinnosti s držením a provozováním jsou u silničních vozidel? Jak je to u nemovitých věcí?
Daň silniční
je na rozdíl od ostatních daní daňové soustavy České republiky daní účelovou. Výnos z této daně je určen k vytvoření zdrojů pro výstavbu, údržbu, úpravy, opravy a rekonstrukce silniční a dálniční sítě. Celý celostátní hrubý výnos z výběru daně silniční je daňovým příjmem Státního fondu dopravní infrastruktury [§ 5 zákona č. 243/2000 Sb., o rozpočtovém určení výnosů některých daní územním samosprávným celkům a některým státním fondům (zákon o rozpočtovém určení daní), ve znění pozdějších předpisů]. Podle rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury na rok 2016 schváleného Poslaneckou sněmovnou Parlamentu České republiky usnesením č. 1001 ze dne 9. prosince 2015 se celkový celostátní hrubý výnos z daně silniční předpokládá ve výši 5,7 miliardy Kč.
Legislativní úprava daně silniční
je ve srovnání s ostatními hmotnými daňovými zákony stručná s minimálním množstvím výjimek a specifických postupů. Daň silniční upravuje zákon ČNR č. 16/1993 Sb., o dani silniční, ve znění pozdějších předpisů, který nabyl účinnosti dnem 1. ledna 1993 (dále jen „zákon o dani silniční“). Tento zákon je dlouhodobě nejstabilnějším českým hmotným daňovým zákonem. Ze všech českých hmotných daňových zákonů bylo k tomuto zákonu přijato nejméně novelizujících zákonů. Většina z 21 novelizujících zákonů přinesla jen dílčí úpravy. Základní filozofie daně silniční za celou dobu od roku 1993 nedoznala zásadních změn. V současném znění zákonné úpravy daně silniční jsou implementovány směrnice Evropského parlamentu a Rady Evropské unie i další předpisy Evropské unie.
V zákonné úpravě daně silniční jsou promítnuta i ekologická hlediska. Silniční vozidla na elektrický pohon, silniční vozidla s hybridním motorem kombinujícím spalovací motor a elektromotor a silniční vozidla využívající jako palivo zkapalněný ropný plyn nebo stlačený zemní plyn jsou osvobozena od daně silniční i když jsou používaná pro podnikání nebo v souvislosti s ním. Ekologický pohled je uplatněn i v diferenciaci sazeb daně podle stáří vozidla. Nižší daňová sazba pro novější vozidla je současně i motivačním nástrojem pro zrychlení obnovy vozového parku podnikatelských subjektů.
Procesní postupy
se řídí ustanoveními § 15 až § 17a zákona o dani silniční a zákonem č. 280/2009 Sb., daňový řád, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „daňový řád“).
Ministerstvo financí postupně vydává sdělení, informace, stanoviska a metodické pokyny k postupu při uplatňování některých ustanovení zákona o dani silniční. Tyto předpisy nižší právní síly je možné nalézt na webové stránce Finanční správy České republiky http://www.financnisprava.cz.
Předmětem daně silniční
jsou silniční motorová vozidla a jejich přípojná vozidla:
- registrovaná v České republice,
- provozovaná v České republice, a při tom používaná:
- fyzickou osobou k činnosti nebo v přímé souvislosti s činností, ze které plynou příjmy z podnikání nebo jiné samostatné činnosti,
- právnickou osobou s výjimkou veřejně prospěšného poplatníka daně z příjmů právnických osob, pokud příjmy z jeho činnosti nejsou předmětem daně z příjmů.
Bez ohledu na to, zda vozidlo je či není v obchodním majetku, je pro vznik povinnosti k dani rozhodující, zda je využíváno k podnikatelské nebo jiné samostatné činnosti, z níž plynou příjmy zdanitelné daní z příjmů, nebo v souvislosti s nimi. Daňová povinnost nevzniká v kalendářním měsíci, kdy uvedená podmínka není naplněná ani v jednom dnu příslušného měsíce. Důkazní břemeno této skutečnosti nese provozovatel vozidla.
Příklad
Obchodní společnost Pošumavská strojírenská, a. s., koupila dne 28. dubna 2016 havarovaný nepojízdný osobní automobil. Automobil měl platnou registrační značku. Využívat pro své pracovní cesty jej začala až po opravě, která vedla k obnovení jeho provozuschopnosti. První pracovní cestu tímto automobilem uskutečnila dne 3. června 2016.
Automobil se stal předmětem daně silniční až počínaje měsícem červnem. Teprve v tomto měsíci začal být využíván k podnikatelské činnosti.
Důkazním prostředkem může být fotografie automobilu v okamžiku jeho nákupu s prokazatelným datem jeho pořízení, doklad o předání do opravy a doklad o převzetí po ukončení opravy.
Příklad
Podnikatel Jaroslav Novotný má ve svém obchodním majetku dva osobní automobily, jedním z nich je terénní. Tento terénní automobil v roce 2016 využíval jen v lednu až dubnu a poté v listopadu a prosinci.
Předmětem daně silniční je tento automobil jen v těch šesti kalendářních měsících, kdy byl skutečně využívaný.
Předmětem daně silniční vždy jsou silniční motorová vozidla s největší povolenou hmotností nad 3,5 tuny registrovaná v České republice a určená výlučně k přepravě nákladů, a to bez ohledu na to, zda jsou používána k podnikání nebo jiné samostatné činnosti či nikoliv. Není ani důležité, zda jsou provozovaná na území České republiky nebo na území jiného členského státu Evropské unie (§ 2 odst. 3 zákona o dani silniční). Rozhodující je pouze skutečnost, že jsou registrována v České republice.
Zdaňovacím obdobím
je výhradně kalendářní rok (§ 13 zákona o dani silniční), a to bez ohledu na to, jaké účetní období poplatník uplatňuje. Zdaňovací období daně silniční není nijak vázáno na zdaňovací období daně z příjmů. Využití hospodářského roku jako zdaňovacího období je nepřípustné.
Daní z nemovitých věcí
je každoročně zdaňováno vlastnictví nemovité věci. Je „daní na rok“, platí se na zdaňovací období předem, nikoli po jeho ukončení. Výlučným příjemcem výnosů daně jsou obce [§ 4 odst. 1 písm. a) zákona č. 243/2000 Sb., o rozpočtovém určení výnosů některých daní územním samosprávným celkům a některým státním fondům (zákon o rozpočtovém určení daní), ve znění pozdějších předpisů]. Správu daně zajišťuje stát prostřednictvím finančních úřadů. Roční výběr se pohybuje kolem 10 miliard Kč. Výnosy daně z nemovitých věcí se na celkovém příjmu obcí dlouhodobě podílejí v průměru 4 až 5 procenty.
Daň z nemovitých věcí je souhrnným označením dvou samostatných daní:
- daně z pozemků,
- daně ze staveb a jednotek.
Každá z uvedených daní se stanovuje samostatně.
Legislativní úprava daně z nemovitých věcí
je stručná s minimálním množstvím výjimek a specifických postupů. Daň z nemovitých věcí upravuje zákon ČNR č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitých věcí, ve znění pozdějších předpisů, který nabyl účinnosti dnem 1. ledna 1993 (dále jen „zákon o dani z nemovitých věcí“). K významným věcným změnám tohoto zákona došlo zákonným opatřením Senátu č. 344/2013 Sb., o změně daňových zákonů v souvislosti s rekodifikací soukromého práva a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, od roku 2014 vydaným v souvislosti s nabytím účinnosti zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník,
Procesní postupy se řídí ustanoveními § 13 až 16 zákona o dani z nemovitých věcí a daňovým řádem.
Ministerstvo financí postupně vydává sdělení, informace, stanoviska a metodické pokyny k postupu při uplatňování některých ustanovení zákona o dani z nemovitých věcí. Tyto předpisy nižší právní síly je možné nalézt na webové stránce Finanční správy České republiky http://www.financnisprava.cz.
Předmětem daně z pozemků
jsou pozemky na území České republiky evidované v katastru nemovitostí, s výjimkou:
- pozemků zastavěných zdanitelnými stavbami v rozsahu zastavěné plochy těchto staveb,
- lesních pozemků, na nichž se nacházejí lesy ochranné a lesy zvláštního určení,
- pozemků, které jsou vodní plochou s výjimkou rybníků sloužících k intenzivnímu a průmyslovému chovu ryb,
- pozemků určených pro obranu České republiky,
- pozemků v rozsahu odpovídajícím výši spoluvlastnických podílů na nich, které jsou součástí zdanitelných jednotek v budově bytového domu, a jiných pozemků ve spoluvlastnictví vlastníků zdanitelných jednotek v budově bytového domu užívaných společně s těmito jednotkami, a to v rozsahu odpovídajícím výši spoluvlastnických podílů těchto spoluvlastníků na nich.
Předmětem daně ze staveb a jednotek jsou:
- zdanitelné stavby (budovy a inženýrské stavby) na území České republiky s výjimkou zdanitelných staveb, v nichž jsou zdanitelné jednotky,
- zdanitelné jednotky (dokončené nebo užívané) na území České republiky.
Kompetence obce
Každá obec má možnost ovlivnit výši daně změnou příslušného koeficientu, který je jí zákonem přiřazen podle počtu obyvatel z posledního sčítání lidu. Obec má dále možnost obecně závaznou vyhláškou navýšit daň ze všech nemovitých věcí na území celé obce prostřednictvím tzv. místního koeficientu, kterým se násobí daň za jednotlivé druhy nemovitých věcí. Tento místní koeficient může nabýt hodnoty 2, 3, 4, 5. Koeficient 5 si pro rok 2016 zvolilo 17 obcí. Pro místní koeficient se v roce 2016 rozhodlo 573 obcí.
Zdaňovacím obdobím
je výhradně kalendářní rok (§ 12c zákona o dani z nemovitých věcí). Ke změnám skutečností rozhodných pro daň, které nastanou v průběhu zdaňovacího období, se nepřihlíží.
Poplatníkem daně z pozemků
je (§ 3 zákona o dani z nemovitých věcí):
- vlastník pozemku,
- nájemce nebo pachtýř u pronajatého nebo propachtovaného pozemku, je-li
- evidovaný v katastru nemovitostí zjednodušeným způsobem,
- s ním příslušný hospodařit Státní pozemkový úřad nebo Správa státních hmotných rezerv, nebo
- převedený na základě rozhodnutí o privatizaci na Ministerstvo financí.
Poplatníkem daně ze staveb a jednotek
je (§ 8 zákona o dani z nemovitých věcí):
- vlastník zdanitelné stavby nebo zdanitelné jednotky,
- nájemce nebo pachtýř u pronajaté nebo propachtované zdanitelné jednotky, která zahrnuje nebytový prostor jiný než sklep nebo komoru, nebo zdanitelné stavby, s výjimkou budovy obytného domu, jsou-li
- s nimi příslušné hospodařit Státní pozemkový úřad nebo Správa státních hmotných rezerv, nebo
- převedené na základě rozhodnutí o privatizaci na Ministerstvo financí.
(Více se o tomto tématu se dočtete v měsíčníku DaÚ 1/2017, DÚVaP 1/2017, 1000 řešení 1/2017)
|
|
|
387/2016 Vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 294/2005 Sb., o podmínkách ukládání odpadů na skládky a jejich využívání na povrchu terénu a změně vyhlášky č. 383/2001 Sb., o podrobnostech nakládání s odpady, ve znění pozdějších předpisů, a vyhláška č. 383/2001 Sb., o podrobnostech nakládání s odpady, ve znění pozdějších předpisů
388/2016 Vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 232/2002 Sb., kterou se provádí zákon č. 3/2002 Sb., o svobodě náboženského vyznání a postavení církví a náboženských společností a o změně některých zákonů (zákon o církvích a náboženských společnostech), ve znění pozdějších předpisů
389/2016 Vyhláška o vydání pamětní stříbrné dvousetkoruny k 450. výročí narození Jana Jessenia
390/2016 Sdělení Ministerstva zdravotnictví o antigenním složení očkovacích látek pro pravidelná, zvláštní a mimořádná očkování pro rok 2017
391/2016 Nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 481/2012 Sb., o omezení používání některých nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních
392/2016 Vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 89/2006 Sb., o bližších podmínkách pěstování geneticky modifikované odrůdy, ve znění vyhlášky č. 58/2010 Sb.
393/2016 Nález Ústavního soudu ze dne 11. října 2016 sp. zn. Pl. ÚS 5/16 ve věci návrhu na zrušení § 22 odst. 3 zákona č. 186/2013 Sb., o státním občanství České republiky a o změně některých zákonů (zákon o státním občanství České republiky)
394/2016 Sdělení Ústavního soudu o přijetí stanoviska pléna Ústavního soudu ze dne 15. listopadu 2016 sp. zn. Pl. ÚS-st. 43/16 ve věci nepřípustnosti ústavní stížnosti proti usnesení, jímž se nepřipouští změna návrhu podle § 95 odst. 2 zákona č. 99/1963 Sb., občanský soudní řád, ve znění zákona č. 519/1991 Sb.
395/2016 Vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 5/2014 Sb., o způsobu, termínech a rozsahu údajů předkládaných pro hodnocení plnění státního rozpočtu, rozpočtů státních fondů, rozpočtů územních samosprávných celků, rozpočtů dobrovolných svazků obcí a rozpočtů Regionálních rad regionů soudržnosti, ve znění pozdějších předpisů
396/2016 Vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 132/2015 Sb., o sazebníku náhrad nákladů za rozbory prováděné laboratořemi Státní zemědělské a potravinářské inspekce pro účely kontroly
397/2016 Vyhláška o požadavcích na mléko a mléčné výrobky, mražené krémy a jedlé tuky a oleje
398/2016 Vyhláška o požadavcích na koření, jedlou sůl, dehydratované výrobky, ochucovadla, studené omáčky, dresinky a hořčici
399/2016 Vyhláška o nákladových indexech věkových skupin pojištěnců veřejného zdravotního pojištění pro rok 2017
400/2016 Vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 363/2011 Sb., o personální bezpečnosti a o bezpečnostní způsobilosti, ve znění vyhlášky č. 415/2013 Sb.
401/2016 Sdělení Ministerstva práce a sociálních věcí o vyhlášení výše platové základny pro určení platu a některých náhrad výdajů představitelů podle zákona č. 236/1995 Sb., o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců a poslanců Evropského parlamentu, ve znění pozdějších předpisů
402/2016 Sdělení Ministerstva práce a sociálních věcí o vyhlášení výše platové základny pro určení platu a některých náhrad výdajů soudců podle zákona č. 236/1995 Sb., o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců a poslanců Evropského parlamentu, ve znění pozdějších předpisů
403/2016 Sdělení Ministerstva práce a sociálních věcí o vyhlášení výše platové základny pro určení platu státních zástupců podle zákona č. 201/1997 Sb., o platu a některých dalších náležitostech státních zástupců a o změně a doplnění zákona č. 143/1992 Sb., o platu a odměně za pracovní pohotovost v rozpočtových a v některých dalších organizacích a orgánech, ve znění pozdějších předpisů, ve znění pozdějších předpisů
404/2016 Vyhláška o náležitostech a členění výkazů nezbytných pro zpracování zpráv o provozu soustav v energetických odvětvích, včetně termínů, rozsahu a pravidel pro sestavování výkazů (statistická vyhláška)
405/2016 Sdělení Ministerstva vnitra o opravě tiskové chyby ve vyhlášce č. 395/2016 Sb.
406/2016 Sdělení Energetického regulačního úřadu o vydání cenových rozhodnutí
407/2016 Nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 307/2014 Sb., o stanovení podrobností evidence využití půdy podle uživatelských vztahů, ve znění nařízení vlády č. 61/2016 Sb.
408/2016 Vyhláška o požadavcích na systém řízení
409/2016 Vyhláška o činnostech zvláště důležitých z hlediska jaderné bezpečnosti a radiační ochrany, zvláštní odborné způsobilosti a přípravě osoby zajišťující radiační ochranu registranta
410/2016 Vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 364/2009 Sb., o seznamu obecních úřadů a zastupitelských úřadů, které jsou kontaktními místy veřejné správy (vyhláška o kontaktních místech veřejné správy), ve znění pozdějších předpisů
411/2016 Vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 36/2006 Sb., o ověřování shody opisu nebo kopie s listinou a o ověřování pravosti podpisu, ve znění pozdějších předpisů
412/2016 Sdělení Ministerstva vnitra o vyhlášení nových voleb do zastupitelstva obce
413/2016 Vyhláška, kterou se mění vyhláška Ministerstva vnitra č. 207/2001 Sb., kterou se provádí zákon č. 301/2000 Sb., o matrikách, jménu a příjmení a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů
414/2016 Nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 37/2003 Sb., o odměnách za výkon funkce členům zastupitelstev, ve znění pozdějších předpisů
415/2016 Vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 359/2011 Sb., o základním registru územní identifikace, adres a nemovitostí
417/2016 Vyhláška o některých způsobech označování potravin
418/2016 Vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 274/2011 Sb., o provedení některých ustanovení zákona o oběhu bankovek a mincí
419/2016 Sdělení Českého statistického úřadu o aktualizaci Číselníku měn a fondů (ČMF)
420/2016 Sdělení Českého statistického úřadu o aktualizaci Číselníku zemí (CZEM)
|
|
|
2. ledna
Pondělí
(za sobotu 31. 12.)
|
Daně z příjmů - plátce |
Odvod „srážkové“ daně sražené v listopadu 2016 a hlášení plátce daně o této dani sražené zahraničním poplatníkům (vyjma dohod o provedení práce do 10 000 Kč)
(§ 38d odst. 3 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů)
|
Odvod zajištění daně sraženého v listopadu 2016 ze stanovených příjmů ze zdroje v ČR zahraničního poplatníka a hlášení plátce daně o tomto zajištění daně
(§ 38e odst. 6 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů)
|
Účetnictví |
Zveřejnění účetní závěrky a výroční zprávy povinně auditovaných účetních jednotek za kalendářní rok 2015 (respektive do 30 dnů po ověření a schválení)
(§ 21a odst. 2 zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví)
|
9. ledna
Pátek (za neděli 8. 1.)
|
Zdravotní pojištění – OSVČ |
Odvod zálohy na zdravotní pojištění OSVČ za prosinec 2016
Pozor, od roku 2017 dochází ke změně účtů zdravotních pojišťoven – musejí být u ČNB.
(§ 7 odst. 2 zákona č. 592/1992 Sb., o pojistném na všeobecné zdravotní pojištění)
|
20. ledna
Pátek
|
Daně z příjmů – plátce |
Odvod sražených záloh na daň z příjmů ze závislé činnosti z mezd za prosinec 2016
(38h odst. 10 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů)
|
<Sociální pojištění - OSVČ |
Odvod zálohy na sociální pojištění OSVČ za prosinec 2016
(§ 14a odst. 1 zákona č. 589/1992 Sb., o pojistném na sociální zabezpečení)
|
Odvod pojistného na dobrovolné nemocenské pojištění OSVČ za prosinec 2016
(§ 14c odst. 2 zákona č. 589/1992 Sb., o pojistném na sociální zabezpečení)
|
Sociální pojištění – zaměstnavatel |
Odvod pojistného na sociální pojištění za zaměstnance za prosinec 2016
(§ 9 odst. 1 zákona č. 589/1992 Sb., o pojistném na soc. zabezpečení
|
Předložení měsíčního přehledu pro účely sociálního pojištění za prosinec 2016
(§ 9 odst. 2 zákona č. 589/1992 Sb., o pojistném na sociální zabezpečení)
|
Zdravotní pojištění – zaměstnavatel |
Odvod pojistného na zdravotní pojištění za zaměstnance za prosinec 2016
Pozor, od roku 2017 dochází ke změně účtů zdravotních pojišťoven – musejí být u ČNB.
(§ 5 odst. 2 zákona č. 592/1992 Sb., o pojistném na všeobecné zdravotní pojištění)
|
Předložení měsíčního přehledu pro účely zdravotního pojištění za prosinec 2016
(§ 25 odst. 3 zákona č. 592/1992 Sb., o pojistném na všeobecné zdravotní pojištění)
|
DPH - uživatel |
Podání přiznání a zaplacení DPH za 4. čtvrtletí 2016 u uživatele registrovaného k dani v ČR ve zvláštním režimu jednoho správního místa alias „MOSS“
(§ 110q, § 110r odst. 1 a 3 zákona č. 235/2004 Sb., o DPH)
(§ 135 odst. 3 zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád)
|
25. ledna
Středa
|
DPH |
Podání přiznání k DPH a její zaplacení za prosinec, resp. IV. čtvrtletí 2016 u plátců včetně opravy poměrného odpočtu, vypořádání kráceného odpočtu a úpravy odpočtu daně
(§ 101 odst. 1 a 3, § 75 odst. 4, § 76 odst. 7 a § 78 odst. 6 zákona č. 235/2004 Sb., o DPH)
(§ 135 odst. 3, § 136 odst. 4 zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád)
|
Podání kontrolního hlášení DPH plátce za prosinec 2016 - u všech právnických osob, zatímco u osob fyzických jen pokud mají měsíční zdaňovací období
(§ 101e zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty)
|
Podání kontrolního hlášení DPH plátce za 4. čtvrtletí 2016 - u fyzických osob se čtvrtletním zdaňovacím obdobím pro účely DPH
(§ 101e zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty)
|
Podání souhrnného hlášení plátce za prosinec 2016, o intrakomunitárních plněních: dodání zboží, přemístění obchodního majetku, dodání zboží formou třístranného obchodu (byl-li prostřední osobou) a poskytnutí služby s místem plnění podle § 9 odst. 1 (kterou má zdanit příjemce)
(§ 102 odst. 1, 3 a 5 zákona č. 235/2004 Sb., o DPH)
|
Podání přiznání k DPH identifikované osoby za prosinec 2016, pokud jí vznikla daňová povinnost, a její zaplacení
(§ 101 odst. 1 a 5 zákona č. 235/2004 Sb., o DPH)
(§ 135 odst. 3, § 136 odst. 4 zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád)
|
Podání souhrnného hlášení identifikované osoby za prosinec 2016, o intrakomunitárních plněních: poskytnutí služby podle § 9 odst. 1, kterou má zdanit příjemce
(§ 102 odst. 2 a 3 zákona č. 235/2004 Sb., o DPH)
|
Poslední možnost uplatnění nároku na odpočet daně v částečné výši v řádném daňovém přiznání u přijatých plnění uskutečněných v kalendářním roce 2016
(§ 73 odst. 4 zákona č. 235/2004 Sb., o DPH)
|
31. ledna
Úterý
|
Daně z příjmů - plátce |
Odvod „srážkové“ daně sražené v prosinci 2016 a hlášení plátce daně o této dani sražené zahraničním poplatníkům (vyjma příjmů z dohod o provedení práce do 10 000 Kč)
(§ 38d odst. 3 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů)
|
Odvod zajištění daně sraženého v prosinci 2016 ze stanovených příjmů ze zdroje v ČR zahraničního poplatníka a hlášení plátce daně o provedeném zajištění daně
(§ 38e odst. 6 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů)
|
Daně z příjmů - poplatník |
Podání žádosti o stanovení daně paušální částkou na rok 2017 – týká se jen OSVČ bez zaměstnanců a spolupracujících osob (kromě manžela/manželky) s příjmy do 5 milionů Kč
(§ 7a odst. 1 a 2 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů)
|
DPH |
Oznámení finančnímu úřadu dobrovolné změny zdaňovacího období z měsíčního na čtvrtletní od 1. 1. 2017 u plátců s obratem do 10 mil. (není-li nespolehlivý ani člen skupiny)
(§ 99a zákona č. 235/2004 Sb., o DPH)
|
Silniční daň |
Podání přiznání k dani silniční za zdaňovací období 2016 a její zaplacení (doplatek daně)
(§ 15 odst. 1 a 2 zákona č. 16/1993 Sb., o dani silniční)
|
Daň z nemovitých věcí |
Podání přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2017, pokud nebylo podáno v minulých letech, nebo nastaly změny rozhodné pro stanovení daně anebo došlo ke změně poplatníka
(§ 13a odst. 1 zákona č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitých věcí)
|
Oznámení o tom, že osoba ztratila postavení poplatníka daně z nemovitých věcí proto, že se v průběhu roku 2016 změnila vlastnická či jiná práva, nebo nemovité věci zanikly
(§ 13a odst. 9 zákona č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitých věcí)
|
Zákonné pojištění úrazu |
Odvod pojistného zákonného pojištění odpovědnosti zaměstnavatele za škodu při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání za I. čtvrtletí 2017
(§ 365 odst. 1 zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce)
(§ 12 odst. 3 vyhlášky č. 125/1993 Sb., o zákonném pojištění odpovědnosti zaměstnavatele)
|
|
|
|
ZIMNÍ MOBILIZACE ZDRAVÍ
Se zimou nastoupilo nepříjemné období, kdy poměrně snadno prochladneme a ožívající typy záškodnických bakterií a virů začnou vehementně útočit na naše nepříliš připravené a oslabené organismy. „Zásobníky“ energie nabité z letní dovolené se velmi rychle vybíjejí, a proto je vhodné mobilizovat své síly a připravit se na nápor různých infekcí, abychom je úspěšně zvládli.
Existuje mnoho způsobů, s jejichž pomocí se můžeme s tornádem bacilů vypořádat, ale je nutno v nich udělat jakýs takýs pořádek. Spoléháme totiž příliš na pomocníky „zvenčí“, necháme se omámit reklamními spoty, nabízejícími preparátky skoro na věčné zdraví. Jen abychom nemuseli využívat vlastní síly (otužovat se, sportovat, nepřetápět a podobně) a byli pěkně v teple a v pohodlíčku. Někdo totiž věří na bylinky, jiný na vonné oleje, další nedá dopustit na homeopatii, reiki, šiatsu. Tradicionalisté zas na recepty babiček a další chtějí mít jistotu v názoru lékaře.
Rýma
K nejčastějším nepříjemnostem poslední čtvrtiny roku patří nezřídka podceňovaná i přeceňovaná rýma. Je to skutečně nejběžnější onemocnění manažera, nevyhne se žádnému místu na světě a dříve či později se jí nakazí v postatě každý. V podstatě jde „jen“ o banální zánět nosní sliznice, který se však vyskytuje ve více formách a zaslouží si pozornost. Akutní rýma je totiž prudký zánět spojený s opuchnutím sliznice v nosních dutinách, způsobený virovou nebo bakteriální infekcí. Nejčastěji jsou jeho původcem rinoviry, které se rozmnožují v nosní sliznici.
Rinoviry se přenášejí těsným kontaktem (např. různé druhy líbání), nebo kapénkovou cestou (kašel, prskání při mluvení, kýchání – při nezakrytém nose a ústech). Virus, způsobující rýmu, přežívá i na rukách mnoho hodin, a tak i podání ruky může být způsobem přenosu.
Rýma bývá u manažerů častá i vzhledem k tomu, že ti mívají velmi často sníženou obranyschopnost organismu (imunitu). Člověk má ucpaný nos, teče mu z něho čistý průsvitný sekret, který se mění na hlenově hnisový až hnisový. Nepříznivě se mu mění čich, špatně mluví i dýchá, slzí mu oči, bolí ho hlava, pálí v krku, nekvalitně spí a je unavený. To všechno snižuje manažerovu pracovní schopnost a výkonnost. Rýma se může vyskytovat jako „sólista“, anebo jako průvodce nejrůznějších onemocnění (chřipka, angína apod.). Léčit se určitě musí – i když se říká, že s léky trvá sedm dní a bez léčby týden. Při přechodu infekce na dolní část dýchacího ústrojí se může její trvání totiž prodloužit až na 14 dní. V terapii se na začátku podávají kapky pro zmírnění opuchlé sliznice a tím zlepšení dýchání, v případě hnisavých hlenů je možno podávat antibiotika, hlavně u starších ročníků. Pomáhá i vdechování (inhalace) přírodních léčivých směsí podle speciálních receptur, nebo minerálky Vincentky. Při „obyčejné“ rýmě obvykle nebývá zvýšená teplota a dá se pracovat prakticky bez omezení. Horší je to při výskytu komplikací, kdy se musí užít antibiotik, pak je aktivita omezena na minimum. Těžší příznaky rýmy mívají kuřáci a rýma může být i spouštěcím mechanismem pro vznik astmatického záchvatu. Nejčastější komplikace rýmy jsou záněty dutin a středního ucha.
Chřipka
Jedním z nejnepříjemnějších onemocnění, které v hojné míře navazuje na prochladnutí a rýmu, je určitě chřipka a na ni nasedající komplikace jako angína nebo zánět průdušek, plic či pohrudnice. Znamená to, v tom lepším případě, vyřazení z obvyklého pracovního procesu minimálně na 14 dní. Chceme-li se takovému problému vyhnout, stačí poměrně málo – nechat se proti chřipce očkovat. Právě teď, období leden – únor, je na to ta nejvhodnější doba. Manažeři jako osoby se sníženou imunitou vlivem stresu, pracovní zátěže, nedostatečné regenerace a rehabilitace či nedoléčených nemocí, kteří jsou většinou v kolektivu, patří mezi nejvíc ohrožené skupiny obyvatel. Ve světě proto skoro každý druhý manažer odmítá čekat, jestli právě jeho zasáhne chřipkový virus a vyřadí ho z činnosti, a proto se nechává očkovat proti chřipce. U nás se tak rozhodnou (aspoň dosud) tak tři ze sta.
A přitom vakcína proti chřipce skoro bezpečně ochrání po celý rok. Ve srovnání s náklady, které by vznikly zdlouhavým léčením, je její cena relativně nízká. Někteří odborníci doporučují i očkování proti nejčastějším bakteriím – vyvolavatelům zápalu plic, který v různých formách velmi často na chřipku navazuje. Pokud jde o astmatika, a těch je v pracovních kolektivech stále víc, ten by měl být očkovaný proti chřipce automaticky.
Po očkování by se měl každý aspoň dva týdny vyhýbat místům, kde by se mohl chřipkou nakazit. Právě 14 dní je totiž doba, po které začne očkování působit.
Existují však odpůrci očkování, kteří mají své argumenty. Stává se totiž, že v místě vpichu vakcíny pozorujeme na kůži jako nežádoucí účinek zrudnutí, otok, zatvrdnutí, svrbění i bolest. Jako celková reakce se může objevit zvýšená teplota, nevolnost, třesavka, únava, bolesti hlavy i žaludku, pocení, pocity „dolámaných“ kloubů a svalů. Tyto projevy obvykle vymizí i bez léčby za jeden či dva dny. Velmi zřídka se u některých očkovaných objevují křeče, bolesti neurologického původu, záněty cév a nervů, alergické reakce s násled¬ným šokovým stavem. Vakcína nebrání vzniku prochlazení nebo rýmy a nepůsobí ani proti jiným, chřipce podobným onemocněním, která jsou způsobena dalšími viry. Očkování se doporučuje odložit u manažerů, u nichž právě probíhá akutní infekce nebo horečnaté onemocnění. Lékaři nejsou příliš jednotní v názoru, jestli očkovat protichřipkovými vakcínami i těhotné a kojící ženy. I když těhotenství nepatří mezi oficiální překážky (kontraindikace) očkování, mnozí ho i přesto nedoporučují, a to hlavně v prvních třech měsících gravidity a taky ani měsíc před termínem očekávaného porodu. U kojících matek by nemělo být očkování problémem. Těhotná žena, která se chce očkovat proti chřipce, by se měla především poradit se svým gynekologem, který nejlépe zná průběh jejího těhotenství a zdravotní souvislosti s ním spojené. Při přehledu všech možných přírodních preparátů účinkujících při prevenci a léčbě onemocnění podzimu se nakonec odborníci shodnou v názoru, že klíčovými produkty přírodní prevence a léčby jsou cibule a med.
Cibule je vlastně stále po ruce
Silná a zdravě pálivá, vždy v pohotovosti pro kuchyni. Odjakživa je všeobecně uctívána jako přírodní všelék. Tyto její účinky znali už staří Řekové, Římané i asijské kultury a v současném rozkvětu přírodní medicíny její význam stoupá víc a víc. Cibule obsahuje větší množství vitamínu C, vitamíny B1 a B2, provitamín A, draslík, železo, vápník, silice, selen. Šťáva z cibule napodobuje léčivé účinky antibiotik (smíšená s medem léčí různé druhy kašle a uvolňuje průdušky), má močopudné a žlučotvorné účinky, působí proti střevním parazitům, pomáhá snižovat hladinu krevního cukru. Konzumovaná v surovém stavu může napomoci ke snižování cholesterolu v krvi a zmenšování rizika onemocnění srdečních cév i výskytu vysokého tlaku, což je obzvláště vhodné pro vyšší ročníky. Používá se také jako prostředek proti zácpě. Někteří udávají, že má povzbuzující účinky podobné kávě (ale jen při konzumaci v surovém stavu). Je však příčinou nepříjemného zápachu z úst a u citlivých jedinců může vyvolat bolesti hlavy podobné migréně. Chemické složení cibule je poměrně komplikované a provokuje vědce k novým a novým úvahám. V posledním desetiletí se zkoumá hlavně vliv cibule na rakovinové bujení. Velmi seriózní vědecké ústavy postupně uveřejňují práce hovořící o účincích cibule bránících vzniku nádorových onemocnění žaludku a prsou. Stejně pozoruhodné začínají být výsledky, které mluví o příznivém působení cibule v prevenci vzniku astmatu a též alergických onemocnění, které jsou u manažerů stále častější, jakož i krevních sraženin – takzvané protitrombózní působení. A propos: nepříjemnému cibulovému dechu se dá zabránit snězením trošky petržele.
Med je významná dietetická potravina
s příznivým účinkem na imunologický systém (obranyschopnost) a krevní obraz. Má antimikrobiální efekt, což umožňuje jeho aktivní působení při různých druzích infekcí, a je významným energetickým zdrojem. V regeneraci po pracovní zátěži nebo v rekonvalescenci po nemocech či úrazech se na podzim využívá v čisté formě, ale i v kombinaci s jinými včelími produkty (mateřská včelí kašička, propolis – tady pozor na alergiky!). Významným pozitivním účinkem medu je hlavně přínos pro zlepšení akce a komfortu pohybového systému – používá se jako takzvaný „pohotovostní“ aparát, obsahující glukózu a fruktózu. Při masivní pracovní zátěží v období ohrožení prochladnutím a chřipkovou perspektivou je ideální podávat med pravidelně a v čerstvém stavu – osvědčuje se jedna polévková lžíce denně. Podáváme ho jednak v čistém stavu jako sladidlo, nebo denně ráno a večer v objemu polévkové lžíce v kombinaci s čerstvě třenou cibulí nebo česnekem. Velmi účinné je žvýkání voskových „vrcháčků“, které získávají včelaři při stáčení medu. Med napomáhá i k lep¬ší toleranci alkoholických nápojů, rychlejšímu trávení tuků – hlavně při dietních chybách a blahodárně působí na střevní pasáž.
MUDr. Pavel Malovič
|
|
|
PRÁVĚ VYCHÁZEJÍ MĚSÍČNÍKY A ODBORNÉ PUBLIKACE |
Poradce, měsíčník č. 6/2017 (XII/2016)
- Zákon o rezervách pro zjištění základu daně z příjmů s komentářem – Mgr. Petr Taranda
- Prokazování původu majetku – novela ZDP
- Příjem z nájmu nemovitých věcí – Ing. Eva Sedláková
- Mezinárodní zdaňování příjmů – Ing. Martin Děrgel
- Daň z nemovitých věcí v roce 2017 – Ing. Anna Teklá
- Nová úprava úvěrů pro spotřebitele – JUDr. Jana Drexlerová
Daně a účetnictví bez chyb, pokut a penále – (DaÚ) – měsíčník, č. 1/2017 (XII/2016)
- Konec roku v účetnictví – Ing. Zdenka Cardová
- Inventarizace – Ing. Karel Janda
- Přiznání k dani silniční a dani z nemovitých věcí – Ing. Karel Janda
- Úprava odpočtu na konci roku 2016 – Ing. Václav Benda
- Souhrnné hlášení – Ing. Václav Benda
- Časové rozlišení – Ing. Zdenka Cardová
Daně, účetnictví, vzory a případy – (DÚVaP) – měsíčník, č. 1/2017 (XII/2016)
- Zdanění FO za rok 2016 – nejčastější problémy – Ing. Ivan Macháček
-
- Přiznání k dani silniční – postup při zpracování – Ing. Karel Janda
- Daň z nemovitých věcí – daňové přiznání – Ing. Karel Janda
Práce a mzdy, odvody bez chyb, pokut a penále – (PaM) – měsíčník, č. 1/2017 (XII/2016)
- Minimální mzda z pohledu daně z příjmů FO pro r. 2017 – Ing. Eva Sedláková
- Odměňování pedagogických pracovníků – specifické případy – JUDr. Eva Dandová
- Přestávky v práci – Ing. Karel Janda
- Daňové řešení prohlubování a zvyšování kvalifikace – Ing. Ivan Macháček
- OSVČ ve zdravotním pojištění – Ing. Antonín Daněk
- Zaměstnavatelé a změny ve zdravotním pojištění k 1. 1. 2017 – Ing. Antonín Daněk
Poradce Veřejné Správy – (PVS) – měsíčník, č. 1/2017 (XII/2016)
- Roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění pro veřejnou správu – Ing. Martin Děrgel
1000 řešení – měsíčník č. 1/2017 (XII/2016)
- Daňová optimalizace – Ing. Martin Děrgel
- Silniční daň – Ing. Karel Janda
- Daň z přidané hodnoty
- Účetnictví
- Zákoník práce
ODBORNÉ PUBLIKACE:
Povinnosti zaměstnavatele – (práva a povinnosti zaměstnance a zaměstnavatele)
Vzory smluv dle NOZ II. – (komentované vzory smluv)
Ekonomický a personalistický slovník – (ekonomické pojmy a výrazy, se kterými se setkávají nejen podnikatelé, ekonomové, účetní, ale i pracovníci na úřadech a ve školách)
Stavíme bez chyb, pokut a penále – (legislativní část, změny a novinky, slovník stavebních pojmů)
Daňové výdaje z účetního a daňového hlediska bez chyb, pokut a penále – (které výdaje uplatnit do daňových výdajů a jak správně účtovat)
PŘIPRAVUJEME
Poradce, měsíčník č. 7/2017 (I/2017)
- Zákon o veřejném zdravotním pojištění s komentářem – Ing. Antonín Daněk
- Závazné posouzení v legislativních normách – Ing. Vladimír Hruška
- Novela občanského zákoníku – JUDr. Jana Drexlerová
- Trestní odpovědnost právnických osob – novela zákona – JUDr. Ladislav Jouza
- Změny v poskytování vratky spotřební daně z tzv. zelené nafty – Ing. Jan Šmolík
Daně a účetnictví bez chyb, pokut a penále – (DaÚ) – měsíčník, č. 2/2017 (I/2017)
- Dary – jejich osvobození a zdanění – Ing. Karel Janda
- Elektronické doručování v soudním řízení – Richard W. Fetter
- OSVČ a změny ve zdravotním pojištění – Ing. Antonín Daněk
- Co lze považovat za lichvu? – Richard W. Fetter
Daně, účetnictví, vzory a případy – (DÚVaP) – měsíčník, č. 2/2017 (I/2017)
- Oceňování majetku a závazků – Ing. Zdenka Cardová
- Účetní závěrkou to obvykle nekončí – Ing. Vladimír Hruška
Práce a mzdy, odvody bez chyb, pokut a penále – (PaM) – měsíčník, č. 1/2017 (XII/2016)
- • Roční zúčtování záloh – Ing. Eva Sedláková
- Novela NOZ - změny v ZP (občanskoprávní změny v pracovněprávních vztazích) – Richard W. Fetter
- Zdaňování podílu na zisku obchodní korporace na straně zaměstnance – Ing. Eva Sedláková
- Zakládání odborových organizací – JUDr. Jana Drexlerová
- Daň z nemovitých věcí ve vztahu k obcím – stavby – Ing. Zdeněk Morávek
- Obec vydává právní předpisy – Ing. Karel Janda
1000 řešení – měsíčník č. 1/2017 (XII/2016)
- Roční zúčtování záloh – Ing. Ivan Macháček
- Daňová evidence – Ing. Eva Sedláková
- Daň z příjmů
- Daň z přidané hodnoty
- Účetnictví
- Zákoník práce
Sborníky zákonů:
zákon o daních z příjmů, zákon o dani z přidané hodnoty, zákon o účetnictví … (I/2017)
Zákony IIA – občanský zákoník, zákon o obchodních korporacích, občanský soudní řád … (IIA/2017)
Zákony IIB – trestní zákoník, trestní řád, zákon o přestupcích … (IIB/2017)
Zákony III – zákoník práce, zákon o nemocenském pojištění, zákon o důchodovém pojištění … (III/2017)
Zákony IV – stavební zákon, katastrální zákon, zákon o zadávání veřejných zakázek … (IV/2017)
Zákony V – zákon o obcích, zákon o krajích, školský zákon …. (V/2017)
Zákony VI – zákon o odpadech, zákon o životním prostředí, vodní zákon … (VI/2017)
ODBORNÉ PUBLIKACE:
Účetní závěrka podnikatelů za rok 2016 (sestavování účetní závěrky podnikatelů)
Daňová přiznání k daním z příjmů FO a PO za rok 2016 (aktuální informace pro zpracování daňových přiznání)
Pomocník mzdové účetní 2017 (přehled parametrů, sazeb, vzorových výpočtů … z oblasti mezd a platů)
Daňové a nedaňové výdaje (2017) – (uplatňování skutečně vynaložených výdajů do výdajů daňových)
|
|
|
Vánoční balíček managera
Každý manager se při své práci setkává s množstvím povinností. Neustále se měnící zákony mohou způsobit jejich nepřehlednost a nejasnost. Manager by měl být informovaný o všech změnách, aby předešel nepříjemným situacím. Přicházíme s nabídkou publikací, na které se budete moci vždy spolehnout. Všem managerům, vedoucím pracovníkům, podnikatelům, ekonomům, personalistům přinášíme balíček, spolu s vánočním dárkem.
- 1. Smlouvy a novinky v ZP, smlouvy v NOZ nově (DÚVaP 12/2016, A5, str. 152) – příspěvek – JUDr. Eva Dandová
- 2. Vzory smluv dle NOZ II. (A5, str. 168) – komentované vzory smluv – JUDr. František Klimeš
- 3.Daňová kontrola komplexně (DÚVaP 9/2016, A5, str. 160)příspěvek – Ing. Karel Janda
- 4. Zákon o dani z přidané hodnoty … (Aktualizace I/4, A5, str. 80) – úplné znění zákona
- 5. Zákon o daních z příjmů … (Aktualizace I/5, A5, str. 224) – úplné znění zákona
- Vánoční dárek z edice Vesele i Vážně: Murphyho zákony (Ten kdo neumí dělat chyby, neumí dělat nic.)
Cena balíčku je 678 Kč.
Cena balíčku s 50 % slevou je 339 Kč.
Ušetříte 339 Kč.
Konec roku v účetnictví
Dříve než je možné sestavit účetní závěrku za období roku 2016, která doznala značných změn oproti minulým obdobím, je třeba provést celou řadu transakcí, které se zpravidla běžně neúčtují. Jaké jsou základní souvislosti v účetní závěrce pro podnikatelské subjekty? Jak postupovat při zpracování značného objemu prací, aby bylo zajištěno její včasné a úplné zpracování?
Pravidla pro sestavení účetní závěrky najdete v našich publikacích, které jsou určeny především účetním, ale i podnikatelům, živnostníkům, fyzickým osobám, daňovým poradcům, ekonomům, auditorům …
- 1. DÚVaP 11/2016 - Harmonogram a pravidla účetní závěrky - příspěvek – Ing. Zdenka Cardová
/A5, str. 176/
- 2. DaÚ 1/2017 - Konec roku v účetnictví - příspěvek – Ing. Zdenka Cardová
/A4, str. 80/
- 3. 1000 řešení 12/2016 - Ukončení roku 2016 v účetnictví - praktické příklady – Ing. Zdenka Cardová
/A5, str. 272/
- 4. Daňové výdaje z účetního a daňového hlediska bez chyb, pokut a penále - příspěvek – Ing. Dalimila Mirčevská
/A5, str. 72/
Cena balíčku je 454 Kč.
Cena balíčku s 30 % slevou je 318 Kč.
Ušetříte 136 Kč.
Daňové přiznání a optimalizace daně I.
V souvislosti s blížícím se termínem daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2016 je vhodné se zamyslet nad možnou optimalizací daňové povinnosti. K optimalizaci daňové povinnosti vedou tři okruhy – možné varianty uplatnění daňových odpisů, institut spolupráce osob a uplatnění daňové ztráty z předcházejících zdaňovacích období. Jak správně postupovat při jejich uplatnění?
Praktické rady najdete v našich publikacích, které jsou určeny podnikatelům, živnostníkům, účetním, daňovým poplatníkům, daňovým poradcům, ekonomům, auditorům …
- 1. DÚVaP 1/2017 - Nejčastější problémy při zdanění FO v daňovém přiznání za rok 2016 - příspěvek - Ing. Ivan Macháček
/A5, str. 160/
- 2. DaÚ 12/2016 - Daňová optimalizace - příspěvek – Ing. Ivan Macháček
/A4, str. 80/
- 3. Daňové a nedaňové výdaje 2016 - příspěvek – Ing. Eva Sedláková
/A5, str. 272/
- 4. Daňové výdaje z účetního a daňového hlediska bez chyb, pokut a penále - příspěvek – Ing. Dalimila Mirčevská
/A5, str. 72/
- 5. Zákony I/2016 - Zákon o daních z příjmů, zákon o účetnictví … - úplná znění zákonů
/A5, str. 672/
Cena balíčku je 840 Kč.
Cena balíčku s 50 % slevou je 420 Kč.
Ušetříte 420 Kč.
Přiznání k dani silniční
S většinou podnikatelských aktivit je spojena přeprava osob, zboží, materiálu, výrobků nebo zvířat silničními motorovými vozidly a jejich přípojnými vozidly. Silniční vozidla při své činnosti využívají i spolky, organizační složky státu a územní samosprávné celky. Jak správně podat přiznání k dani silniční?
Odpovědi najdete v našich publikacích, které jsou určeny podnikatelům, živnostníkům, účetním, daňovým poplatníkům, daňovým poradcům, všem majitelům motorových vozidel, územním samosprávným celkům …
- 1. DÚVaP 1/2017 - Daňové přiznání k dani silniční - příspěvek - Ing. Karel Janda
/A5, str. 160/
- 2. DaÚ 1/2017 - Přiznání k dani silniční - příspěvek – Ing. Karel Janda
/A4, str. 80/
- 3. 1000 řešení 1/2017 - Silniční daň - praktické příklady – Ing. Karel Janda
/A5, str. 96/
- 4. Zákony I/2016 - Zákon o dani silniční … - úplná znění zákonů
/A5, str. 672/
Cena balíčku je 568 Kč.
Cena balíčku s 50 % slevou je 293 Kč.
Ušetříte 293 Kč.
Tematické balíčky si můžete objednat telefonicky: 558 731 125, 732 708 627 (Po-Pá od 9,00 do 15,00 hod.), faxem: 558 731 128, e-mailem: abo@i-poradce.cz (ceny jsou konečné)
Ceny balíčků jsou konečné, včetně DPH a distribučních nákladů. Uvedená nabídka je platná do vyprodání zásob. Vydavatelství si vyhrazuje právo nahradit vyprodanou publikaci jinou – adekvátní k obsahu balíčku.
RÁDI ODPOVÍME NA VAŠE OTÁZKY TELEFONICKY NEBO E-
MAILEM DENNĚ V ČASE OD 9,00 DO 15,00 HOD.
Publikace vydavatelství si můžete objednat na internetové stránce, nebo telefonický na číslech uvedených v sekci kontakty.
E-mailové noviny jsou bezplatnou službou, která je určena čtenářům (abonentům) vydavatelství Poradce s.r.o., Český Těšín.
- Tyto e-mailové noviny Vám byly doručeny výhradně na základě žádosti o zasílání e-mailových novín.
- Obsah novin je chráněn autorskými právy. Zákazník je oprávněn používat příspěvky novin jen pro vlastní účely, nesmějí být bez souhlasu vydavatelství Poradce s.r.o. upravovány, ani rozšiřovány!
|
|
|
Adresa: |
|
E-mail: |
MK Media, s.r.o.
Martina Rázusa 1140
010 01 Žilina
Slovenská republika
|
|
objednavky@exicon.eu
|
|
IČO: 36419176
DIČ: 2021832285
IČ DPH: SK2021832285
|
|
|
|
|
|
Společnost je zapsána v Obchodním rejstříku Okresního soudu Žilina, oddíl Sro, vložka číslo 15012/L. |
|
|
V případě, že jste si noviny osobně nevyžádal(a), nebo si přejete ukončit jejich zasílání na Vaši adresu, zašlete prosím zprávu s předmětem NEPOSÍLAT včetně originální zprávy na adresu objednavky@exicon.eu, následně budete vyřazen(a) z databáze příjemců e-mailových novin.
|
Copyright (c) MK Media, s.r.o, 2015 |