Em@ilové noviny

 

č. 18/2012

14.9.2012

 

 
 
 Téma novin 
 Čtenáři se ptají, odborníci odpovídají 
 P6 aktual 
 Praktická komunikace 
 Chybovat znamená platit 
 Ekonomika 
 Nejvíce čtená témata a publikace 
 Horká témata 
 Kontakty 

Služby, které najdete jen u nás:
  • aktuální a rychlé informace
    (změny zákonů a předpisů) z oblastí daní, účetnictví, mezd, odvodů;
  • kvalifikovaný a ochotný personál
    na zákaznickém oddělení;
  • možnost rychlého objednání
    publikací (telefonicky, faxem, e-mailem, poštou);
  • rychlá dodávka (do 48 hodin)
    s minimálními reklamacemi;
  • uvádění nových produktů
    prostřednictvím mailingů a telemarketingu;
  • přibližování se k zákazníkovi
    prostřednictvím bezplatných odpovědí na otázky a e - mailových novin
 

Vážení čtenáři!

Společnost s ručením omezeným je společnost jejíž základní kapitál je tvořen vklady společníků, přičemž společníci ručí společně a nerozdílně za závazky společnosti. V Tématu novin a v rubrice Čtenáři se ptají, odborníci odpovídají najdete podrobně rozebrány společnosti z pohledu daní.
Aby se mailování nestalo zlým pánem, ale stalo se dobrým sluhou je třeba dodržovat určité zásady. Dočtete se v rubrice Praktická komunikace - Jak udělat z mailu svého sluhu.

Srdečně zdraví a na další setkání se těší


Andrea Súkeníková
odpovědná redaktorka
poradce@poradce.cz


V tomto čísle najdete:

 

 
 
TÉMA NOVIN
S.R.O. V DANÍCH

 
PODNIKÁNÍ V S.R.O. A PODNIKÁNÍ FO VČETNĚ ZAMĚSTNÁVÁNÍ OSOB

POPLATNÍK FO MŮŽE SOUČASNĚ PODNIKAT,
a v praxi tak často činí, jako podnikatel – FO, na základě příslušného živnostenského oprávnění nebo podle zvláštního právního přepisu, i jako společník obchodní společnosti – nejčastěji společnosti s ručením omezeným. Jak podnikatel FO, tak i společnost s ručením omezeným, mohou zaměstnávat pracovníky s tím, že oba subjekty mají povinnost z příjmů svých zaměstnanců odvést daň z příjmů.

SPOLEČNOST S RUČENÍM OMEZENÝM
je společností kapitálovou, která může mít i jednoho společníka, který musí do společnosti vložit určitý vklad. Zákon č. 513/1991 Sb., obchodní zákoník, ve znění pozdějších předpisů, stanoví podmínky pro založení společnosti, práva a povinnosti společníků, zvýšení a snížení základního kapitálu, zánik účasti společníka ve společnosti, zrušení a likvidaci aj. v § 105 až 153. Výše základního kapitálu společnosti s ručením omezeným musí podle § 108 obchodního zákoníku činit alespoň 200 000 Kč.
Výše vkladu společníka musí v souladu s § 109 obchodního zákoníku činit alespoň 20 000 Kč. Na základním kapitálu společnosti se může každý společník účastnit pouze jedním vkladem. Výše vkladu může být pro jednotlivé společníky stanovena rozdílně, musí však být dělitelná na celé tisíce. Celková výše vkladů musí souhlasit s výší základního kapitálu společnosti. Vklad společníka do společnosti se stává majetkem společnosti s ručením omezeným. Podle § 123 odst. 3 obchodního zákoníku po dobu trvání společnosti nemohou společníci žádat vrácení vkladu. Přitom za vrácení vkladu se nepovažují platby společníkům poskytnuté při snížení základního kapitálu.

JDE-LI O VKLAD SPOLENČÍKA DO SPOLEČNOSTI
zákon v § 25 odst. 1 písm. m) stanoví mimo jiné, že daňovým výdajem není plnění ve prospěch základního kapitálu. Vklad společníka do společnosti s ručením omezeným není daňovým výdajem. Jako daňovým výdaj lze hodnotu vkladu uplatnit na základě § 24 odst. 2 písm. w) zákona o daních z příjmů. Ten stanoví, že daňovým výdajem je nabývací cena podílu na obchodní společnosti při jeho prodeji, a to jen do výše příjmů z prodeje tohoto podílu.

Nabývací cenou podílu poplatníka – FO,
na obchodní společnosti nebo družstvu se podle § 24 odst. 7 zákona o daních z příjmů rozumí:
a) hodnota splaceného peněžitého vkladu společníka,
b) hodnota nepeněžitého vkladu společníka.

Hodnota tohoto vkladu se stanoví u společníka, který je:
1. poplatníkem fyzickou osobou – daňovým rezidentem, obdobně jako hodnota nepeněžitého příjmu v době provedení vkladu (§ 3 odst. 3).

Hmotný majetek a nehmotný majetek, který byl zahrnut v obchodním majetku poplatníka, se ocení zůstatkovou cenou (§ 29 odst. 2) a ostatní majetek pořizovací cenou, je-li pořízen úplatně, vlastními náklady, je-li pořízen ve vlastní režii nebo cenou stanovenou podle zákona o oceňování majetku ke dni nabytí u majetku nabytého děděním nebo darováním. Je-li vkladem majetek, který nebyl zahrnut do obchodního majetku poplatníka a byl pořízen nebo nabyt v době kratší než 5 let před splacením tohoto vkladu do obchodní společnosti nebo družstva, ocení se pořizovací cenou, je-li pořízen úplatně, vlastními náklady, je-li pořízen nebo vyroben ve vlastní režii, při nabytí majetku zděděním nebo darováním cenou stanovenou podle zákona o oceňování majetku ke dni nabytí, přitom u nemovitostí se nabývací cena zvyšuje o náklady prokazatelně vynaložené na jejich opravy a technické zhodnocení před splacením vkladu,

2. poplatníkem fyzickou osobou – daňovým nerezidentem, ve výši přepočtené zahraniční ceny,
c) pořizovací cena majetkové účasti v případě nabytí podílu koupí nebo cena stanovená podle zákona o oceňování majetku ke dni nabytí u majetku nabytého děděním nebo darováním.

Zákon dále stanoví mimo jiné, že nabývací cena podílu na obchodní společnosti nebo družstvu se nemění při změně právní formy obchodní společnosti a při fúzi, převodu jmění na společníka nebo rozdělení obchodní společnosti.

U společníka, který je plátcem daně z přidané hodnoty, lze nabývací cenu podílu na obchodní společnosti nebo družstvu, není-li tato obchodní společnost plátcem daně z přidané hodnoty, zvýšit o částku odvedené daně z přidané hodnoty vztahující se k vloženému majetku. Nabývací cena nedosahuje záporných hodnot. Vkladem se pro účely tohoto zákona rozumí vklad do základního kapitálu, včetně jiného plnění ve prospěch vlastního kapitálu. Nabývací cena podílu na obchodní společnosti se snižuje o příjmy plynoucí společníkovi při snížení základního kapitálu, s výjimkou příjmů podléhajících zvláštní sazbě daně podle § 36 odst. 1 písm. b) bodu 3 nebo § 36 odst. 2 a u společníka společnosti s ručením omezeným i o vrácený příplatek vložený společníkem mimo základní kapitál. Pro úplnost je třeba doplnit, že postup podle § 36 odst. 1 písm. b) bod 3 nebo § 36 odst. 2 zákona, tj. zdanění příslušného příjmu společníka společnosti s ručením omezeným při snížení základního kapitálu 15 % srážkovou daní, se uplatní v případě zvýšení základního kapitálu ze zisku nebo fondu vytvořeného ze zisku.

VKLADY MAJETKU – PŘÍJMY A VÝDAJE SPOLEČNÍKA SPOLEČNOSTI – zákon o daních z příjmů upravuje způsob uplatňování daňových výdajů na straně právnických osob, tedy i společností s ručením omezeným, které nabyly majetek na základě vkladu společníka – fyzické osoby.

  • Vklad pozemku
    Podle § 24 odst. 2 písm. t) zákona je daňovým výdajem mimo jiné pořizovací cena pozemku, s výjimkou pozemku nabytého vkladem, a to jen do výše příjmů z prodeje jednotlivého majetku. U pozemku nabytého vkladem je při jeho prodeji výdajem (nákladem) pořizovací cena evidovaná před jeho prvním vložením, a to jen do výše příjmů z jeho prodeje. U pozemku nabytého vkladem společníka, který je fyzickou osobou, který neměl pozemek zahrnut v obchodním majetku a jeho vklad uskutečnil do 5 let od nabytí pozemku, je při jeho prodeji výdajem (nákladem) společnosti pořizovací cena, byl-li společníkem pořízen úplatně, cena podle předpisů pro oceňování majetku ke dni nabytí, byl-li společníkem nabyt zděděním nebo darem, a to jen do výše příjmů z jeho prodeje. Vložil-li podnikatel FO do obchodní společnosti pozemek, nemůže ve zdaňovacím období, kdy ke vkladu došlo, uplatnit do daňových výdajů žádné výdaje spojené s jeho pořízením.

  • Vklad drobného dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku
    Podle § 24 odst. 2 písm. v) jsou daňovým výdajem účetní odpisy, a to pouze u:
    1. hmotného majetku, který není vymezen pro účely zákona jako hmotný majetek (§ 26 odst. 2 a 3); přitom u tohoto majetku nabytého vkladem společníka s bydlištěm nebo sídlem na území České republiky, který byl zároveň u fyzické osoby zahrnut v obchodním majetku, jsou účetní odpisy výdajem (nákladem) jen do výše zůstatkové ceny evidované u vkladatele ke dni vkladu,
    2. u nehmotného majetku nabytého vkladem jsou účetní odpisy výdajem (nákladem) jen v případě, že byl tento vkládaný nehmotný majetek u společníka s bydlištěm nebo sídlem na území České republiky pořízen úplatně a zároveň byl u fyzické osoby zahrnut v obchodním majetku; přitom v úhrnu lze u nabyvatele uplatnit účetní odpisy jen do výše zůstatkové ceny prokázané u vkladatele ke dni jeho vkladu. U nehmotného majetku vloženého poplatníkem uvedeným v § 2 odst. 3, tj. daňovým nerezidentem, lze u nabyvatele uplatnit v úhrnu účetní odpisy jako výdaje (náklady) jen do výše úhrady prokázané vkladatelem.

  • Vklad hmotného majetku
    U hmotného majetku, který poplatník, FO, pořídil v době kratší než 5 let před jeho vložením do společnosti s ručením omezeným a nebyl zahrnut do obchodního majetku, je podle § 29 odst. 8 zákona u společnosti vstupní cenou, byl-li pořízen úplatně, pořizovací cena, byl-li pořízen nebo vyroben ve vlastní režii, jsou vstupní cenou vlastní náklady, a při nabytí hmotného majetku zděděním nebo darováním, cena hmotného majetku podle předpisů pro oceňování majetku ke dni nabytí. Přitom u nemovitostí lze vstupní cenu u nabyvatele zvýšit o náklady prokazatelně vynaložené na jejich opravy a technické zhodnocení před vložením do obchodní společnosti. Dnem vkladu do obchodní společnosti se pro účely tohoto zákona rozumí den uvedený ve smlouvě o vkladu.

(Víc se o tomto tématu dočtete v měsíčníku PaM 9/2012)


PŮJČKY MEZI S.R.O. A SPOLEČNÍKY

Bezúročné půjčky společníků pro s.r.o.
Je-li věřitelem společník dotyčného dlužníka (s.r.o.), pak dlouhodobě platí právní stanovisko, které oficiálně zastává i Ministerstvo financí, že v tomto případě u s.r.o. (dlužníka) nevzniká jiný majetkový prospěch, který by podléhal dani z příjmů nebo dani darovací. Důvodem je skutečnost, že při¨zohlednění všech souvislostí v důsledku nejde o bezúplatné plnění. Společník totiž úsporou úroků (tedy nákladů) svého s.r.o. zhodnocuje svůj majetek (obchodní podíl v daném s.r.o.), čímž zvyšuje zisk, který si může následně odčerpat např. formou podílů na zisku apod. Neuplatňuje se zde ani test ceny obvyklé ve smyslu § 23 odst. 7 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění p. p. (dále jen „ZDP“), protože u bezúročných půjček je obvyklá cena (úrok) nulová. A nejedná se ani o problém z hlediska obchodního práva (na rozdíl od bezúročných půjček směřujících naopak od s.r.o. k jeho společníkům, což nelze považovat za tzv. péči řádného hospodáře). Navíc bezúročná půjčka se nezapočítává do půjček testovaných na tzv. nízkou kapitalizaci podle § 25 odst. 2 písm. w) ZDP, jak si dále ještě upřesníme. Tento typ půjček není v praxi spojen s právními ani daňovými problémy.

Bezúročné půjčky od s.r.o. (věřitel) jeho společníkovi (dlužník)
obsahují dva problémy – právní a daňový. Podle § 194 a § 196a ObchZ platí pro a.s., a ve vazbě na § 135 ObchZ také pro s.r.o. (volně): Jednatel s.r.o. je povinen vykonávat svou působnost s péčí řádného hospodáře … Je-li to sporné, … nese důkazní břemeno o tom, že jednal s péčí řádného hospodáře, jednatel. Jednatel, který způsobil společnosti porušením právních povinností při výkonu funkce škodu, za ni odpovídá. Smlouva mezi společností a jednatelem nebo ustanovení stanov vylučující nebo omezující odpovědnost jednatele za škodu jsou neplatné. Jednatel odpovídá za škodu, kterou způsobil společnosti plněním pokynu valné hromady, jen je-li pokyn valné hromady v rozporu s právními předpisy. S.r.o. může uzavřít smlouvu o úvěru nebo půjčce s „jednatelem“, členem dozorčí rady, prokuristou nebo jinou osobou, která je oprávněna jménem společnosti takovou smlouvu uzavřít, nebo osobami jim blízkými jen s předchozím souhlasem valné hromady a jen za podmínek obvyklých v obchodním styku.

A ptám se, je sjednání bezúročné půjčky možno považovat za „péči řádného hospodáře“ o majetek s.r.o., a jedná se o smlouvu obvyklou v obchodním styku? Domnívám se, že tomu tak není, tudíž takováto půjčka by tak možná byla jednak poskytnuta v rozporu s ObchZ, a jednak by představovala potenciální odpovědnost jednatele. Nicméně v případě společníka pracujícího pro danou s.r.o. - což zákonitě vylučuje a priori společníky z řad právnických osob – je možno považovat bezúročnou půjčku za obvyklou, pokud je v dotyčné společnosti zaveden systém takovýchto zvýhodněných půjček pro její zaměstnance. Pak bude bezúročná půjčka přijatá společníkem FO považována za příjem v souvislosti s jeho závislou činností, přičemž přijetí samotné jistiny není vůbec předmětem zdanění [viz § 3 odst. 4 písm. a) ZDP] a prominuté úroky jsou považovány za příjem ze závislé činnosti. Kde ale v § 6 odst. 9 písm. l) ZDP najdeme daňové zvýhodnění těchto půjček: O příjem osvobozený od daně totiž půjde, v případě účelové půjčky na bytové účely do výše 100 000 Kč nebo k překlenutí tíživé finanční situace do 20 000 Kč. V případě zaměstnance, resp. společníka FO, který dostává půjčku v souvislosti s jeho postižením živelní pohromou, jsou osvobozeny částky až 10x vyšší.

V ostatních případech ovšem zůstanou odpuštěné úroky, případně úrokové zvýhodnění oproti aktuální výši „obvyklých úroků“ u obdobných půjček nezávislým osobám, zdanitelným příjmem společníka FO ze závislé činnosti, který by se zahrnoval rovněž i do pojistných vyměřovacích základů.

Příklad
Bezúročná půjčka od s.r.o. pro jejího společníka FO
V souladu s vnitropodnikovou směrnicí ABC, s.r.o. mohou její zaměstnanci čerpat bezúročnou půjčku na jeden rok, a to až do výše 150 000 Kč. Této možnosti mj. využil také pan Novák, který je společníkem firmy, pro kterou pracuje na základě společenské smlouvy, za což je odměňován stálou odměnou 20 000 Kč měsíčně. Společník požádal o maximální půjčku ve výši 150 000 Kč, a to za účelem rekonstrukce bytu, což posléze firmě doložil příslušnými doklady od stavebních firem apod. Podle zjištění ABC, s.r.o. byly v té době poskytovány bankami v místě bydliště dlužníka obdobné komerční půjčky s úrokem 8 % p. a.

Přijetí jistiny půjčky (200 000 Kč) není u společníka vůbec předmětem daně z příjmů – ani daně darovací – v případě odpuštěných, resp. neuplatněných úroků se ovšem jedná o nepeněžní příjem ze závislé činnosti ve smyslu § 6 odst. 3 ZDP. V souladu s podmínkami § 6 odst. 9 písm. l) ZDP je tento fiktivní zdanitelný příjem osvobozen od zdanění, ovšem v případě půjčky pro bytové účely jen do výše jistiny 100 000 Kč. Předmětem zdanění u zaměstnance tak zůstává fiktivní úrok obvyklý ze zbylé části jistiny, tedy 8 % p. a. z 50 000 Kč = 4 000 Kč za rok. Protože u ročních půjček je běžné, že úrok je splatný naráz při splatnosti jistiny, měl by být tento fiktivní zdanitelný příjem pana Nováka zahrnut do jeho zdanitelného příjmu ze závislé činnosti taktéž až v okamžiku splatnosti roční půjčky. Nicméně je třeba dodat, že podle jiných právních názorů by měl být příjem zdaněn již v okamžiku poskytnutí bezúročné půjčky, což ale považuji za diskutabilní. Dřívější metodický Pokyn MF č. D-300 uváděl, že výpočet tohoto zdanitelného příjmu je nutno provádět nejméně jednou za rok, a to vždy nejpozději při zúčtování mzdy za prosinec, ovšem jeho nástupce Pokyn GFŘ č. D-6 tento názor nepřevzal. Dodejme, že pokud by zaměstnavatel (s.r.o.) místo bezúročných půjček nabízel půjčky sice úročené, ale jen velmi mírně – např. 3 % p. a. – bylo by zdanitelným příjmem zaměstnance (společníka FO) ze závislé činnosti příslušné úrokové zvýhodnění oproti na trhu aktuálně obvyklým komerčním půjčkám, tedy 5 % p. a. z 50 000 Kč.


(Víc se o tomto tématu dočtete v měsíčníku DaÚ 9/2012)


 

 
 
ČTENÁŘI SE PTAJÍ, ODBORNÍCI ODPOVÍDAJÍ

 
POSTUP PODNIKATELE A S.R.O.

Podnikatel – FO, vedoucí DE, vložil do společnosti s r.o. zásoby, drobný hmotný majetek již několik let v užívání a závazky, které za něho zaplatí společnost. Jak bude postupovat podnikatel a jak společnost?
Vloží-li poplatník DE do společnosti s ručením omezeným zásoby s tím, výdaje spojené s jejich pořízením uplatnil do výdajů daňových, musí o hodnotu zásob zvýšit základ daně. V daném případě se na straně poplatníka nejedná o výdaj na dosažení, zajištění a udržení příjmů podle § 24 odst. 1 zákona o daních z příjmů. Základ daně podnikatel zvýší o hodnotu zásob ve zdaňovacím období, kdy byl vklad předmětných zásob do obchodní společnosti proveden v souladu s § 5 odst. 6 zákona o daních z příjmů. Vloží-li poplatník do společnosti drobný hmotný majetek, který je již několik let v užívání, nemá vklad na poplatníka žádný daňový dopad. Vloží-li poplatník do společnosti závazky, bude se na jeho straně jednat o nepeněžní příjem (dluh za něho uhradí společnost). Pokud se jedná o společnost s ručením omezeným, postupuje při získání majetku vkladem společníka v souladu s účetními předpisy, pokud zákon o daních z příjmů nestanoví jinak. V případě drobného hmotného majetku musí společnost postupovat podle § 24 odst. 2 písm. v), v případě úhrady závazku podle § 24 odst. 1 zákona.

JEDNATEL SPOL. S.R.O. A DAR K ŽIVOTNÍMU JUBILEU

Jednatel společnosti má se společností na výkon funkce jednatele uzavřenu mandátní smlouvu. K jeho životnímu jubileu 50 let je poskytnuta společností nepeněžní odměna (ve formě potravinového balíčku) ve výši 4 500 Kč hrazená ze sociálního fondu. Jak je nepeněžní dar poskytnutý jednateli společnosti zdaněn?
V souladu se zněním § 6 odst. 1 písm. b) ZDP jsou příjmy jednatele společnosti s r.o. považovány za příjmy ze závislé činnosti, a to jak v případě, že jde o výkon funkce jednatele na základě uzavřené mandátní smlouvy nebo smlouvy o výkonu funkce, tak i v případě, že kromě výkonu funkce jednatele pracuje tato osoba ještě pro společnost na základě pracovněprávního vztahu ve smyslu znění § 66d odst. 1 ObchZ. Podle § 6 odst. 9 písm. g) ZDP jsou od zdanění osvobozeny nepeněžní dary z FKSP poskytované zaměstnancům (tedy i jednateli) podle vyhlášky MF č. 114/2002 Sb., a to až do úhrnné výše 2 000 Kč ročně u každého zaměstnance a u zaměstnavatelů, na které se předpis nevztahuje, jde o hodnotu nepeněžních darů poskytovaných za obdobných podmínek ze sociálních fondů nebo ze zisku po jeho zdanění anebo na vrub nedaňových výdajů (nákladů) u zaměstnavatelů, kteří nevytvořili zisk. Vzhledem k tomu, že se v zákonu o daních z příjmů hovoří o osvobození úhrnné roční výše 2 000 Kč poskytnutých nepeněžních darů při příležitostech vymezených vyhláškou o FKSP, je nutno všechny nepeněžní dary, které získal zaměstnanec od svého zaměstnavatele během kalendářního roku sečíst a z tohoto součtu osvobodit vždy částku pouze 2 000 Kč. Částka převyšující 2 000 Kč podléhá zdanění daní z příjmů.
S odvoláním na znění § 14 vyhlášky o FKSP se jedná o následující dary:
  • za mimořádnou aktivitu ve prospěch zaměstnavatele při poskytnutí osobní pomoci při požáru, živelní události a při jiných mimořádných případech a za aktivitu humanitárního a sociálního charakteru a péči o zaměstnance a jejich rodinné příslušníky,
  • Při pracovních výročích 20 let a každých dalších 5 let trvání pracovního nebo služebního poměru u zaměstnavatele (do pracovního výročí lze započítat i dobu trvání pracovního poměru u jiných zaměstnavatelů); do pracovních výročí nelze zahrnout dobu výkonu práce konané na základě dohody o práci konané mimo pracovní poměr,
  • při životních výročích 50 let a každých dalších 5 let věku,
  • při prvním odchodu do starobního nebo plného invalidního důchodu. Pokud bude poskytnut jednateli u příležitosti jeho 50 let nepeněžní dar ze sociálního fondu společnosti nebo na vrub nedaňových výdajů ve výši 4 500 Kč, bude částka 2 000 Kč osvobozena od daně z příjmů a částka 2 500 Kč bude podléhat zdanění jako nepeněžní příjem zaměstnance a bude součástí vyměřovacího základu pro odvod pojistného.
Pokud bude poskytnut jednateli spol. s r.o. peněžní dar u příležitosti jeho životního jubilea, bude tento dar vždy podléhat zdanění daní z příjmů ze závislé činnosti (zdanění ze superhrubé mzdy) a bude rovněž součástí vyměřovacího základu pro odvod pojistného na sociální a zdravotní pojištění.

NÁJEMNÉ

S.r.o. podniká v domě, který je ve vlastnictví společníka – FO. Musí společník sám sobě platit nájemné?
V daném případě se jedná o dva rozdílné právní subjekty (společnost s ručením omezeným na jedné straně a společník na straně druhé), kteří mohou mezi sebou uzavírat smlouvy v souladu s platnými právními předpisy. V daném případě je nejvhodnější smlouva nájemní, uzavřená v souladu se zákonem č. 116/ 1990 Sb., o nájmu a podnájmu nebytových prostor, ve znění pozdějších předpisů. Společnost bude platit nájemné společníkovi, nikoli že by společník platil nájemné sám sobě. Z hlediska daně z příjmů musí být nájemné sjednáno v ceně obvyklé, tzn. v souladu s § 23 odst. 7 zákona. Pokud by výše nájemného byla vyšší než cena obvyklá, mohl by finanční úřad neuznat jako daňový výdaj nájemné společnosti s ručením omezeným, bylo-li by nájemné neobvykle nízké, mohl by finanční úřad zvýšit základ daně pronajímateli, tj. společníkovi. To platí za podmínky, že rozdíl by nebyl uspokojivě doložen.

SPOLEČNOST A NAVRÁCENÍ LHŮTY

Finanční úřad vyzval společnost s r.o. k odstranění pochybností o výši daňových výdajů uvedených v řádném daňovém přiznání k dani z příjmů PO a stanovil lhůtu 15 dnů. Rozhodnutí bylo doručeno společnosti dne 20. 8. 2012. Pracovník ekonomického útvaru, který podklady žádané správcem daně shromažďoval, však dne 3. 9. 2012 zkolaboval a byl odvezen do nemocnice a do práce nastoupil dne 10. 9. 2012. Společnost požádala dne 21. 9. 2012 o navrácení lhůty v předešlý stav. Kdy musí být podána žádost o navrácení lhůty?
Lhůta stanovená správcem daně počíná běžet dnem 21. 8. 2012 a lhůta 15 dnů končí dnem 4. 9. 2012. Důvod zmeškání lhůty pominul dne 10. 9. 2012, společnost podala v zákonné lhůtě do 15 dnů žádost o navrácení lhůty v předešlý stav s příslušným zdůvodněním objektivních závažných důvodů. Správce daně uzná závažnost důvodů, které způsobily zmeškání jím stanovené lhůty a stanoví novou lhůtu pro podání vysvětlení k odstranění jeho pochybností. O navrácení lhůty v předešlý stav je oprávněna podle § 37 daňového řádu požádat osoba zúčastněná na správě daní správce daně až po uplynutí lhůty. O navrácení lhůty v předešlý stav lze požádat jak u lhůt stanovených správcem daně, tak u lhůt zákonných, a to v případě závažných důvodů. Správce daně povolí ze závažného důvodu navrácení lhůty stanovené daňovým zákonem nebo správcem daně v předešlý stav, pokud před podáním žádosti lhůta již uplynula, a nově stanoví den jejího uplynutí. Žádost o navrácení lhůty v předešlý stav musí být podána do 15 dnů ode dne, kdy pominul důvod zmeškání lhůty.

DAŇOVÁ ZTRÁTA A LHŮTA PRO VYMĚŘENÍ DANĚ

Společnost s r.o. vykázala za zdaňovací období roku 2010 v daňovém přiznání k dani z příjmů PO podaném dne 22. 3. 2011 daňovou ztrátu ve výši 88 000 Kč. Podle § 34 odst. 1 ZDP může ztrátu uplatnit jako odčitatelnou položku od základu daně z příjmů v pěti zdaňovacích obdobích následujících bezprostředně po období, za které se daňová ztráta vyměřuje, tj. za zdaňovací období 2011–2015. Společnost však daňovou ztrátu z r. 2010 uplatní v plné výši jako odpočet od základu daně z příjmů najednou za zdaňovací období roku 2012. Kdy může společnost daňovou ztrátu uplatnit?
Přestože je plná výše daňové ztráty z roku 2010 uplatněna již za rok 2012, vztahuje se na společnost znění § 38r odst. 2 ZDP. Od posledního zdaňovacího období, kdy lze ze zákona daňovou ztrátu uplatnit (rok 2015), běží tříletá lhůta pro vyměření daně. V této lhůtě lze stále vyměřit (doměřit) daň za zdaňovací období 2010–2015. Po uplynutí této tříleté lhůty, tj. po 31. 12. 2018, již nelze daň doměřit. Obecně platí podle § 148 daňového řádu, že daň nelze stanovit po uplynutí lhůty pro stanovení daně, která činí 3 roky. Lhůta pro stanovení daně počne běžet dnem, v němž uplynula lhůta pro podání řádného daňového tvrzení, nebo dnem, v němž se stala daň splatnou, aniž by zde byla současně povinnost podat řádné daňové tvrzení. Toto obecné znění o lhůtách pro vyměření daně je výrazně upraveno pro daň z příjmů v zákonu o daních z příjmů. V ustanovení § 38r odst. 2 ZDP se uvádí, že pokud lze uplatnit daňovou ztrátu nebo její část ve zdaňovacích obdobích následujících po zdaňovacím období, v němž daňová ztráta vznikla, jako položku odčitatelnou od základu daně, lhůta pro vyměření jak pro zdaňovací období, v němž daňová ztráta vznikla, tak i pro všechna zdaňovací období, za která lze daňovou ztrátu nebo její část uplatnit, končí současně se lhůtou pro vyměření za poslední zdaňovací období, za které lze daňovou ztrátu nebo její část uplatnit.


(Víc na toto téma najdete v měsíčníku 1000 řešení 9/2012)

 

 
 
P6 AKTUAL

 
Částka 94
273 Zákon,
kterým se mění zákon č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o elektronických komunikacích), ve znění pozdějších předpisů, a některé další zákony
274 Zákon, kterým se mění zákon č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů

Částka 95
275 Zákon
o volbě prezidenta republiky a o změně některých zákonů (zákon o volbě prezidenta republiky)

Částka 96
276 Zákon,
kterým se mění zákon č. 211/2000 Sb., o Státním fondu rozvoje bydlení a o změně zákona č. 171/1991 Sb., o působnosti orgánů České republiky ve věcech převodů majetku státu na jiné osoby a o Fondu národního majetku České republiky, ve znění pozdějších předpisů, ve znění pozdějších předpisů

277 Vyhláška o zkouškách a odměně mediátora

Částka 97
278 Vyhláška,
kterou se mění vyhláška č. 220/2007 Sb., kterou se pro školy a školská zařízení zřizované Ministerstvem obrany provádějí některá ustanovení školského zákona, ve znění vyhlášky č. 425/2008 Sb.
279 Vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání, ve znění vyhlášky č. 109/2011 Sb.
280 Sdělení Ministerstva vnitra o vyhlášení nových voleb do zastupitelstva obce

Částka 98
281 Vyhláška
o podílu jednotlivých obcí na stanovených procentních částech celostátního hrubého výnosu daně z přidané hodnoty a daní z příjmů

Částka 99
282 Vyhláška,
kterou se mění vyhláška Ministerstva průmyslu a obchodu č. 328/2000 Sb., o způsobu zhotovení některých druhů hotově baleného zboží, jehož množství se vyjadřuje v jednotkách hmotnosti nebo objemu, ve znění vyhlášky č. 404/2008 Sb.
283 Vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 111/1993 Sb., o vydání mincí po 20 Kč vzoru 1993, o ukončení platnosti bankovek po 20 Kčs a po 50 Kčs a jejich výměně
284 Nález Ústavního soudu ze dne 24. července 2012 sp. zn. Pl. ÚS 34/10 ve věci návrhu na vyslovení protiústavnosti části III hlavy II dílu 7 zákona č. 150/2002 Sb., soudní řád správní, ve znění před novelizací provedenou zákonem č. 303/2011 Sb.

Částka 100
285 Vyhláška
o územních pracovištích celních úřadů, která se nenacházejí v jejich sídlech
286 Vyhláška o vnějším označení, odznacích, služebních stejnokrojích a zvláštním barevném provedení a označení služebních vozidel celní správy
287 Vyhláška o stanovení vzorů žádostí a formulářů používaných při výměně operativních informací s členskými státy Evropské unie v rámci policejní spolupráce prováděné orgány Celní správy České republiky

Částka 101
288 Vyhláška,
kterou se mění vyhláška Ministerstva dopravy a spojů č. 104/1997 Sb., kterou se provádí zákon o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů

Částka 102
289 Vyhláška
o náležitostech Listu o prohlídce zemřelého, způsobu jeho vyplňování a předávání místům určení (vyhláška o Listu o prohlídce zemřelého)
290 Vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 449/2006 Sb., o stanovení metodik zkoušek odlišnosti, uniformity, stálosti a užitné hodnoty odrůd, ve znění pozdějších předpisů
291 Vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 94/2010 Sb., o některých veterinárních a hygienických požadavcích na přepravu a zpracování vedlejších živočišných produktů
292 Sdělení Ministerstva vnitra o vyhlášení nových voleb do zastupitelstev obcí
293 Sdělení Ministerstva vnitra o vyhlášení nových voleb do zastupitelstev obcí

Částka 103
294 Vyhláška
o provedení některých ustanovení zákona o volbě prezidenta republiky

Částka 104
295 Zákon,
kterým se mění zákon č. 243/2000 Sb., o rozpočtovém určení výnosů některých daní územním samosprávným celkům a některým státním fondům (zákon o rozpočtovém určení daní), ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 370/2011 Sb., kterým se mění zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony

Částka 105
296 Vyhláška
o požadavcích na vybavení poskytovatele zdravotnické dopravní služby, poskytovatele zdravotnické záchranné služby a poskytovatele přepravy pacientů neodkladné péče dopravními prostředky a o požadavcích na tyto dopravní prostředky
297 Vyhláška o náležitostech Listu o prohlídce zemřelého, způsobu jeho vyplňování a předávání místům určení, a o náležitostech hlášení ukončení těhotenství porodem mrtvého dítěte, o úmrtí dítěte a hlášení o úmrtí matky (vyhláška o Listu o prohlídce zemřelého)
298 Vyhláška o zrušení vyhlášky č. 235/2010 Sb., o stanovení požadavků na čistotu a identifikaci přídatných látek, ve znění pozdějších předpisů
299 Vyhláška o obsahu kyseliny erukové v některých potravinách
300 Vyhláška o vydání zlaté mince po 10 000 Kč k 800. výročí vydání Zlaté buly sicilské
301 Sdělení Ministerstva financí o vydání výměru MF č. 03/2012, kterým se vydává seznam zboží s regulovanými cenami

Částka 106
302 Vyhláška,
kterou se mění vyhláška č. 418/2003 Sb., kterou se stanoví podrobnější vymezení okruhu a výše příjmů a výdajů fondů veřejného zdravotního pojištění zdravotních pojišťoven, podmínky jejich tvorby, užití, přípustnosti vzájemných pře-vodů finančních prostředků a hospodaření s nimi, limit nákladů na činnost zdravotních pojišťoven krytých ze zdrojů základního fondu včetně postupu propočtu tohoto limitu, ve znění pozdějších předpisů
303 Vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 502/2005 Sb., o stanovení způsobu vykazování množství elektřiny při společném spalování biomasy a neobnovitelného zdroje

 

 
 
PRAKTICKÁ KOMUNIKACE

 
JAK UDĚLAT Z MAILU SVÉHO SLUHU

Dobrý sluha, ale zlý pán
se kdysi říkalo o ohni. Podobně, nebo ještě hůře, je tomu s mailem: když si ho osedláme a uděláme z něho sluhu, poslouží nám lépe než James, což byl nejlepší anglický sluha, který kdy žil. Když se ale zapomeneme a dopustíme, aby se mail stal naším pánem, je s námi amen – do konce život už budeme jen psát maily, odpovídat na ně, hledat ty ztracené, nadávat na ty nevyžádané, prostě budeme bydlet v mailové schránce a potravou nám budou spamy a milenkou smajlíci. Není to bůhvíjaká budoucnost, ale ještě je čas ji změnit. Jak, o tom pojednávají následující řádky.

Mailová schránka se někdy chová
jako koš se špinavým prádlem – když ji člověk otevře, vyvalí se na něho hromada mailů, přičemž ne všechny jsou jeho a ne všechny jsou potřebné. Problém je v tom, že zatím nikdo nevymyslel takový inteligentní program, který by toto špinavé internetové prádlo roztřídil za nás. Zůstávají dvě možnosti: zatnout zuby a trpělivě se prokousat maily ve schránce, anebo se odhodlat k revolučnímu kroku a schránku vyprázdnit, aniž bychom zkoumali, co v ní je. Nemusí to být až tak nebezpečné, jak se na první pohled zdá. Stačí, když svým partnerům pošleme hromadný mail se žádostí, aby svoje zprávy, které nám v určité době adresovali, poslali ještě jednou a připojíme věrohodný důvod – útok hackerů, pád serveru apod. Samozřejmě tento postup nemůžeme opakovat často, abychom nezískali nálepku nedůvěryhodného partnera. Mnohem méně nebezpečné je naučit se s mailem žít.

Mailové desatero
  1. Nenechte si mailem organizovat svůj čas, tj. nekontrolujte každou chvíli, jestli vám nepřišel nějaký mail. Vyhraďte si na to čas ráno a odpoledne. Samozřejmě že výjimkou je situace, kdy očekáváte nějaký životně důležitý mail.
  2. Neplatí, že pořádek je pro nešiky a inteligent se vyzná i ve zmatku. Tak jako si pravidelně čistíme zuby, je třeba pravidelně čistit i mailovou schránku od už neaktuálních mailů.
  3. Lidová moudrost říká, že vrána k vráně sedá. Mail není vrána a je nutno ho posadit k jemu podobným v první řadě nastavením filtru a následně vlastní kontrolou.
  4. Jiná moudrost tvrdí, že před ohněm se dát utéct. Mlčky přitom předpokládá, že oheň včas zpozorujeme. V dnešní době nás ale víc než oheň ohrožují spamy. Evropská unie dokonce vyčíslila, že spamy nás ročně stojí miliardy eur. A to i přes všechny antispamové filtry. Ukazuje se, že mnohem účinnější je opatrnost – nezveřejňovat svoji mailovou adresu, nezapojovat se do diskusních skupin, když neznáme účastníky, neodpovídat na neznámé maily ani tehdy, když jim chcete od plic vynadat.
  5. Nevěřte, že vaše vážnost stoupne, když budete mít spoustu různých mailových adres. Prakticky by každý měl vystačit se dvěma – jednou pracovní a jednou osobní. Vyhneme se tím horečnému prohledávání všech našich adres, když nějaký mail potřebujeme a nevíme, ve které schránce byl.
  6. Snažme se každý mail číst jen jednou. To znamená, že ho vyřídíme hned, jak ho přečteme a potom buď smažeme, nebo uložíme do archivu.
  7. Alias nepatří jen do detektivky, ale i do práce s maily. Pomocí krátkých přezdívek (aliasů) si dokážeme mnohem lépe udělat pořádek v seznamu adres.
  8. Ještě jedna lidová moudrost: jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Ve světě mailů platí, že „jaký mail pošleš, takový se ti vrátí“. Jinými slovy, i ve virtuálním světě je třeba dodržovat pravidla slušnosti.
  9. Pozor na laviny! Čím větší okruh mailových partnerů si vybudujeme, tím větší je pravděpodobnost, že nás v budoucnosti zasype mailová lavina. Proto opatrně s vyměňováním mailových adres. Vždyť na ulici také nezveme k sobě domů každého, koho potkáme.
  10. I když to zní neuvěřitelně, i dnes se někdy přece jen vyplatí místo mailů využívat i takové „vykopávky“, jako jsou klasické dopisy.
Ještě hrst praktických rad:
  • Už jsme připomínali, že platí „Nedělej druhým to, co nechceš, aby jiní dělali tobě“. Proto jedno ze zlatých pravidel je „dvakrát si promysli, co napíšeš do mailu“. Předtím, než do mailu cokoliv napíšeme, bychom se nejprve měli sami sebe zeptat: „Co vlastně chci tímto mailem dosáhnout?“ Když nemáme jednoznačnou odpověď, je zbytečné pokračovat dál – to, co bychom napsali, by akorát adresáta rozčililo, že ho připravujeme o jeho vzácný čas. Navíc na nejasný mail můžeme jen těžko očekávat jasnou odpověď. Jeden z problémů s maily je, že jsou jakoby zadarmo. Díky tomu si jen profesionálové dávají záležet na jejich formě a obsahu a váží slova tak, jak to kdysi dělali lidé, když posílali telegramy. U telegramu se totiž platilo za každé jedno slovo, a díky tomu se každý snažil vyjadřovat telegraficky, tj. stručně, jasně a jednoznačně.
  • Zatímco repertoár osobních mailů je prakticky neohraničený, služební maily umíme prakticky roztřídit do tří škatulek: V první škatulce jsou tzv. informační maily. Například „pan/paní XY nebude v dosahu od xxx do yvy“. Ve druhé škatulce jsou žádosti o informaci. Například „Dá se u vás objednat ZZZ?“ Ve třetí škatulce jsou tzv. akční maily. Například: „Potvrďte, prosím, naši objednávku.“
  • Z toho plyne důležité pravidlo: služební mail musí být koncipovaný tak, aby se z jeho předmětu, nebo aspoň z prvních pár vět dalo poznat, do které z výše uvedených tří škatulek patří. Když tomu tak není, máme velkou pravděpodobnost, že s ním bude adresát nakládat jinak, než očekáváme. Tak jako u webových stránek platí, že když nezaujmou během prvních pár desítek sekund, návštěvník z nich odejde, tak i u mailů platí, že když po přečtení prvních pár vět není jasné, o co jde, málokdo bude věnovat pozornost dalším řádkům. Mimochodem, ani u osobních mailů není na škodu snažit se hned v úvodu jasně vyjádřit, o co nám jde.
  • Další položkou, která se neustále připomíná a přece se v ní dělá mnoho chyb, je položka „předmět“. My jen připomeneme, že tu není prostor ani pro poezii, ani pro lidovou tvořivost. Naopak, měli bychom se přidržovat tří výše uvedených škatulek a nebát se to zdůraznit vhodně zvoleným prvním slovem v položce předmět, např. „pro informaci“ v případě, že poskytujeme informaci, „požadavek“, když od adresáta něco potřebujeme, „poděkování“ v případě, když chceme poděkovat za pomoc, službu apod. V některých případech můžeme do položky „předmět“ napsat všechno, co je třeba a nechat tělo mailu prázdné. Nemusíme se bát, že adresát to bude považovat za nezdvořilost. Naopak, nezdvořilé je udělat z mailu román na pokračování, který se celý nevejde ani na jednu obrazovku monitoru. Když už musíme psát delší mail, je třeba ho rozdělit na kratší odstavce. Každý odstavec by měl adresovat jen jednu věc. Tím se zvýší jeho přehlednost a zmenší se pravděpodobnost, že adresát něco přehlédne. I tak je ale třeba mít na paměti, že ideální je řešit jedním mailem jen jednu věc.

    Je-li těch věcí víc, nemusíme se rozpakovat je očíslovat a uvést do úvodu mailu:
    1. Náš návrh
    2. Alternativní řešení
    3. Doba platnosti nabídky.
  • Mail je tím typem komunikace, kde se očekává rychlá odpověď. I když se i přesto stane, že odpovídáme až po několika dnech, je třeba v úvodu stručně uvést, na co vlastně reagujeme. Když reakce není třeba, nemusíme posílat formální poděkování.
  • Pokud jde o akronymy, můžeme je používat, jen když jsme si jistí, že je adresát zná. V jedné organizaci je to skoro samozřejmost, při komunikaci mimo organizaci, resp. komunikaci se zahraničím je nutno se zkratkami nakládat jako se šafránem.

Závěr
  • Čas, strávený mailováním, se už dnes počítá na hodiny denně a neustále narůstá. Přináší to s sebou hned dva problémy: zůstává nám méně času na ostatní činnosti a navíc je tento čas ještě rozkouskovaný na úseky mezi psaním/čtením mailů.
  • I když je mail naším každodenním chlebem, není to i formální komunikace (tj. taková, kterou by soud uznal jako důkaz).
  • Mail není ani řečová komunikace, kterou se učíme už odmalička. Proto se mailovat musíme znovu učit, podobně jako cizí jazyk.
  • Jak jsme si uvedli, mail se může stát stejně tak dobrým sluhou, jako i zlým pánem.
  • Mailová komunikace sice nezná bariéry vzdálenosti ani času, ale lidé, kteří ji používají, ano. Nečekejme proto, že když v deset dopoledne pošleme mail člověku v Americe, že nám hned odpoví, pravděpodobně v té době ještě spokojeně spí. Proto i oslovení „Dobrý den“ často vyvolají úsměv, když si člověk čte takovýto mail v noci.
  • Mail, hlavně ten služební, je spíše neosobní komunikací a neměl by překypovat množstvím citů.
  • Podobně by mail neměl obsahovat příliš důvěrné informace nebo fakta. Původně byl mail vynalezen pro komunikaci mezi uzavřenou komunikací vědců, a nemá v sobě zabudované prakticky žádné bezpečnostní prvky. Když je tedy třeba posílat důvěrné věci, je třeba použít šifrování mailových zpráv.

Ing. Milan Konvit

 

 
 
CHYBOVAT ZNAMENÁ PLATIT

 
10. 9.
Pondělí (za sobotu 8. 9.)
Zdravotní pojištění – OSVČ Odvod zálohy na zdravotní pojištění OSVČ za srpen 2012
(§ 7 odst. 2 zákona č. 592/1992 Sb., o pojistném na všeobecné zdravotní pojištění)
17. 9.
Pondělí (za sobotu 15. 9.)
Daně z příjmů Odvod čtvrtletní zálohy na rok 2012 (á 25 %), přesáhla-li daň za rok 2011 150.000 Kč a zdaňovacím obdobím je kalendářní rok
(§ 38a odst. 4 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů)
20. 9.
Čtvrtek
Daně z příjmů – plátce Odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů ze závislé činnosti sražených z mezd za srpen 2012
(§ 38h odst. 10 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů)
Sociální pojištění - OSVČ Odvod zálohy na sociální pojištění OSVČ za srpen 2012
(§ 14a odst. 1 zákona č. 589/1992 Sb., o pojistném na sociální zabezpečení)
Odvod pojistného na dobrovolné nemocenské pojištění OSVČ za srpen 2012
(§ 14c odst. 2 zákona č. 589/1992 Sb., o pojistném na sociální zabezpečení)
Sociální pojištění – zaměstnavatel Odvod pojistného na sociální pojištění za zaměstnance za srpen 2012
(§ 9 odst. 1 zákona č. 589/1992 Sb., o pojistném na sociální zabezpečení)
Předložení měsíčního přehledu pro účely sociálního pojištění za srpen 2012
(§ 9 odst. 3 a 4 zákona č. 589/1992 Sb., o pojistném na sociální zabezpečení)
Zdravotní pojištění – zaměstnavatel Odvod pojistného na zdravotní pojištění za zaměstnance za srpen 2012
(§ 5 odst. 2 zákona č. 592/1992 Sb., o pojistném na všeobecné zdravotní pojištění)
Předložení měsíčního přehledu pro účely zdravotního pojištění za srpen 2012
(§ 25 odst. 3 zákona č. 592/1992 Sb., o pojistném na všeobecné zdravotní pojištění)

 

 
 
EKONOMIKA

 
Název krajiny Název měny Měna 28.6. 29.6. 2.7. 3.7. 4.7. 5.7. 6.7. 9.7. 10.7. 11.7. 12.7. 13.7. 16.7. 17.7. 18.7. 19.7. 20.7. 23.7. 24.7. 25.7. 26.7.
Austrálie dolar AUD 20,888 20,776 20,773 20,838 20,866 20,866 20,866 21,129 21,164 21,249 21,15 21,187 21,276 21,219 21,305 21,503 21,789 21,718 21,722 21,669 21,641
Brazílie real BRL 9,969 9,944 10,072 10,254 10,058 10,058 10,058 10,252 10,186 10,204 10,208 10,239 10,219 10,152 10,215 10,207 10,385 10,363 10,333 10,337 10,291
Bulharsko lev BGN 13,197 13,11 13,047 13,065 13,037 13,037 13,037 13,055 13,002 12,987 13,007 12,987 12,982 12,956 12,926 12,95 13,072 13,08 13,054 13,067 13,042
Čína renminbi CNY 3,269 3,205 3,193 3,199 3,198 3,198 3,198 3,26 3,252 3,252 3,278 3,267 3,269 3,238 3,245 3,233 3,29 3,309 3,307 3,297 3,259
Dánsko koruna DKK 3,472 3,449 3,432 3,437 3,429 3,429 3,429 3,433 3,419 3,416 3,421 3,414 3,413 3,405 3,398 3,405 3,437 3,439 3,432 3,435 3,429
EMU euro EUR 25,81 25,64 25,515 25,555 25,5 25,5 25,5 25,535 25,43 25,4 25,44 25,395 25,39 25,34 25,28 25,33 25,57 25,585 25,535 25,555 25,505
Filipíny peso PHP 49,029 48,399 48,387 48,755 48,769 48,769 48,769 49,431 49,451 49,455 49,548 49,645 49,799 49,465 49,484 49,474 49,98 50,216 50,234 50,037 49,461
Hongkong dolar HKD 2,679 2,625 2,614 2,621 2,618 2,618 2,618 2,678 2,669 2,671 2,693 2,686 2,688 2,66 2,664 2,656 2,703 2,724 2,723 2,715 2,682
Chorvatsko kuna HRK 3,433 3,411 3,394 3,41 3,404 3,404 3,404 3,406 3,392 3,392 3,397 3,393 3,393 3,386 3,379 3,37 3,406 3,411 3,404 3,406 3,389
Indie rupie INR 36,587 36,611 36,568 37,379 37,263 37,263 37,263 37,137 37,364 37,235 37,346 37,789 37,69 37,444 37,311 37,376 37,897 37,758 37,638 37,498 37,514
Indonesie rupie IDR 2,2 2,168 2,159 2,168 2,17 2,17 2,17 2,207 2,195 2,2 2,212 2,206 2,206 2,186 2,187 2,181 2,219 2,235 2,231 2,221 2,195
Japonsko jen JPY 26,177 25,604 25,397 25,483 25,429 25,429 25,429 26,103 26,048 26,143 26,327 26,29 26,373 26,087 26,166 26,232 26,679 27,011 26,986 26,909 26,625
Jihoafrická rep. rand ZAR 2,467 2,473 2,481 2,498 2,497 2,497 2,497 2,504 2,525 2,523 2,504 2,501 2,52 2,52 2,526 2,528 2,54 2,498 2,483 2,497 2,509
Jižní Korea won KRW 1,798 1,78 1,774 1,789 1,785 1,785 1,785 1,818 1,814 1,816 1,806 1,81 1,815 1,804 1,807 1,81 1,836 1,839 1,838 1,83 1,814
Kanada dolar CAD 20,218 19,915 19,927 19,991 20,037 20,037 20,037 20,338 20,326 20,327 20,414 20,491 20,527 20,335 20,386 20,457 20,752 20,774 20,747 20,677 20,643
Litva litas LTL 7,475 7,426 7,39 7,401 7,385 7,385 7,385 7,395 7,365 7,356 7,368 7,355 7,353 7,339 7,321 7,336 7,405 7,41 7,395 7,401 7,387
Lotyšsko lat LVL 37,057 36,802 36,623 36,675 36,617 36,617 36,617 36,678 36,527 36,484 36,562 36,482 36,475 36,398 36,33 36,388 36,728 36,749 36,678 36,701 36,629
Maďarsko forint HUF 8,969 8,913 8,913 8,93 8,934 8,934 8,934 8,819 8,823 8,798 8,815 8,79 8,81 8,839 8,839 8,92 8,946 8,872 8,838 8,854 8,959
Malajsie ringgit MYR 6,504 6,422 6,408 6,451 6,436 6,436 6,436 6,513 6,52 6,518 6,548 6,545 6,559 6,52 6,536 6,54 6,645 6,659 6,646 6,635 6,556
Mexiko peso MXN 1,525 1,519 1,52 1,52 1,519 1,519 1,519 1,543 1,555 1,555 1,556 1,552 1,564 1,566 1,566 1,57 1,575 1,563 1,548 1,544 1,544
MMF SDR XDR 31,396 30,899 30,809 30,842 30,814 30,814 30,814 31,31 31,141 31,177 31,443 31,251 31,294 31,074 31,078 31,078 31,57 31,712 31,65 31,601 31,301
Norsko koruna NOK 3,421 3,401 3,389 3,397 3,392 3,392 3,392 3,406 3,396 3,398 3,405 3,413 3,407 3,39 3,379 3,388 3,446 3,467 3,464 3,467 3,447
Nový Zéland dolar NZD 16,412 16,279 16,282 16,299 16,311 16,311 16,311 16,49 16,502 16,523 16,449 16,486 16,552 16,461 16,419 16,582 16,785 16,719 16,699 16,582 16,606
Polsko zlotý PLN 6,02 6,035 6,043 6,071 6,062 6,062 6,062 6,032 6,058 6,093 6,046 6,031 6,067 6,077 6,049 6,093 6,144 6,098 6,06 6,091 6,145
Rumunsko nové leu RON 5,798 5,761 5,732 5,738 5,697 5,697 5,697 5,632 5,62 5,612 5,605 5,567 5,562 5,548 5,536 5,538 5,56 5,534 5,505 5,544 5,518
Rusko rubl RUB 62,755 61,97 62,163 62,781 62,876 62,876 62,876 62,879 63,034 63,135 63,809 63,599 63,813 63,673 63,679 64,42 65,524 64,777 64,432 64,328 64,252
Singapur dolar SGD 16,245 16,045 15,993 16,09 16,06 16,06 16,06 16,333 16,335 16,386 16,426 16,425 16,457 16,352 16,398 16,435 16,687 16,758 16,772 16,742 16,63
Švédsko koruna SEK 2,933 2,922 2,918 2,927 2,935 2,935 2,935 2,962 2,966 2,975 2,965 2,962 2,946 2,945 2,977 2,978 3,024 3,027 3,032 3,021 3,018
Švýcarsko frank CHF 21,489 21,315 21,248 21,274 21,225 21,225 21,225 21,263 21,173 21,151 21,184 21,148 21,142 21,097 21,049 21,089 21,293 21,304 21,262 21,277 21,238
Thajsko baht THB 65,172 64,277 64,151 64,604 64,514 64,514 64,514 65,403 65,41 65,337 65,638 65,862 65,902 65,327 65,188 65,16 66,12 66,488 66,459 66,453 65,875
Turecko nová lira TRY 11,379 11,228 11,208 11,277 11,247 11,247 11,247 11,379 11,377 11,446 11,5 11,469 11,48 11,378 11,423 11,443 11,583 11,609 11,55 11,543 11,443
USA dolar USD 20,784 20,361 20,272 20,321 20,303 20,303 20,303 20,769 20,698 20,712 20,889 20,839 20,848 20,633 20,665 20,604 20,967 21,133 21,121 21,061 20,803
Velká Británie libra GBP 32,308 31,776 31,754 31,831 31,75 31,75 31,75 32,173 32,106 32,222 32,262 32,246 32,369 32,24 32,25 32,346 32,856 32,812 32,804 32,631 32,582
Izrael šekel ILS 5,267 5,184 5,167 5,174 5,184 5,184 5,184 5,242 5,225 5,225 5,254 5,253 5,235 5,179 5,161 5,113 5,238 5,228 5,182 5,177 5,108


Název krajiny Název měny Měna 27.7. 30.7. 31.7. 1.8. 2.8. 3.8. 6.8. 7.8. 8.8. 9.8. 10.8. 13.8. 14.8. 15.8. 16.8. 17.8. 20.8. 21.8. 22.8. 23.8. 24.8.
Austrálie dolar AUD 21,432 21,641 21,63 21,695 21,552 21,699 21,458 21,394 21,509 21,589 21,605 21,51 21,342 21,291 21,269 21,149 21,133 20,934 20,936 20,785 20,699
Brazílie real BRL 10,173 10,173 10,058 10,057 10,049 10,099 10,023 9,971 10,028 10,089 10,173 10,078 10,036 10,037 10,037 10,032 10,036 9,927 9,942 9,828 9,807
Bulharsko lev BGN 12,941 12,911 12,916 12,966 12,913 12,924 12,87 12,844 12,869 12,855 12,883 12,86 12,8 12,766 12,738 12,792 12,732 12,671 12,768 12,733 12,733
Čína renminbi CNY 3,22 3,231 3,232 3,239 3,214 3,239 3,189 3,172 3,208 3,213 3,231 3,204 3,187 3,196 3,186 3,19 3,183 3,137 3,158 3,123 3,133
Dánsko koruna DKK 3,402 3,395 3,394 3,407 3,394 3,397 3,382 3,375 3,381 3,377 3,385 3,378 3,363 3,354 3,347 3,36 3,345 3,328 3,353 3,344 3,344
EMU euro EUR 25,31 25,25 25,255 25,355 25,255 25,28 25,17 25,12 25,17 25,135 25,195 25,145 25,035 24,965 24,91 25,02 24,905 24,78 24,975 24,905 24,905
Filipíny peso PHP 48,984 49,184 49,299 49,369 48,963 49,424 48,653 48,388 48,819 48,815 49,14 48,595 48,282 48,12 47,928 47,826 47,67 47,2 47,373 47,062 47,137
Hongkong dolar HKD 2,648 2,658 2,652 2,659 2,638 2,661 2,621 2,605 2,631 2,634 2,649 2,627 2,612 2,622 2,615 2,615 2,61 2,571 2,586 2,558 2,567
Chorvatsko kuna HRK 3,364 3,357 3,359 3,374 3,355 3,36 3,35 3,341 3,358 3,35 3,365 3,372 3,357 3,357 3,343 3,352 3,336 3,319 3,339 3,324 3,327
Indie rupie INR 37,126 37,131 36,942 37,172 36,64 37,018 36,609 36,675 36,818 36,959 37,168 36,816 36,41 36,621 36,375 36,387 36,471 35,882 36,14 35,898 35,871
Indonesie rupie IDR 2,173 2,18 2,177 2,184 2,161 2,18 2,148 2,133 2,155 2,157 2,168 2,148 2,137 2,141 2,137 2,137 2,133 2,101 2,114 2,09 2,095
Japonsko jen JPY 26,269 26,359 26,303 26,368 26,141 26,366 25,946 25,743 26,04 26,038 26,214 26,025 25,77 25,743 25,577 25,536 25,457 25,077 25,314 25,233 25,368
Jihoafrická rep. rand ZAR 2,49 2,518 2,512 2,494 2,467 2,498 2,487 2,484 2,479 2,525 2,525 2,512 2,497 2,477 2,461 2,435 2,435 2,415 2,412 2,396 2,37
Jižní Korea won KRW 1,804 1,812 1,818 1,83 1,807 1,819 1,802 1,789 1,804 1,811 1,816 1,805 1,794 1,799 1,787 1,788 1,783 1,763 1,766 1,753 1,755
Kanada dolar CAD 20,394 20,528 20,519 20,59 20,417 20,581 20,316 20,244 20,449 20,55 20,667 20,55 20,43 20,503 20,518 20,516 20,463 20,23 20,212 20,019 20,049
Litva litas LTL 7,33 7,313 7,314 7,343 7,314 7,321 7,29 7,275 7,29 7,279 7,297 7,282 7,251 7,23 7,214 7,246 7,213 7,177 7,233 7,213 7,213
Lotyšsko lat LVL 36,334 36,253 36,281 36,393 36,239 36,296 36,148 36,082 36,148 36,114 36,189 36,112 35,959 35,862 35,783 35,933 35,775 35,588 35,868 35,768 35,768
Maďarsko forint HUF 8,956 9,028 9,055 9,04 9,021 9,063 9,129 9,07 9,056 9,082 9,039 9,009 8,986 8,938 8,957 8,978 8,964 9,005 9,01 9,011 8,957
Malajsie ringgit MYR 6,498 6,541 6,58 6,621 6,546 6,602 6,544 6,512 6,565 6,58 6,593 6,538 6,506 6,508 6,481 6,476 6,462 6,401 6,432 6,411 6,423
Mexiko peso MXN 1,536 1,558 1,551 1,553 1,534 1,554 1,552 1,537 1,537 1,552 1,561 1,555 1,548 1,543 1,543 1,532 1,543 1,528 1,521 1,513 1,506
MMF SDR XDR 31,03 31,08 31,011 31,116 30,823 31,09 30,689 30,566 30,83 30,865 30,959 30,784 30,618 30,646 30,548 30,614 30,516 30,161 30,381 30,178 30,258
Norsko koruna NOK 3,388 3,402 3,403 3,433 3,411 3,429 3,403 3,415 3,446 3,444 3,466 3,441 3,429 3,422 3,395 3,413 3,405 3,384 3,398 3,391 3,411
Nový Zéland dolar NZD 16,56 16,683 16,653 16,737 16,657 16,806 16,653 16,591 16,584 16,564 16,618 16,535 16,405 16,366 16,383 16,353 16,347 16,213 16,227 16,2 16,134
Polsko zlotý PLN 6,131 6,128 6,153 6,177 6,155 6,182 6,24 6,201 6,153 6,179 6,151 6,16 6,132 6,108 6,11 6,132 6,12 6,101 6,127 6,104 6,072
Rumunsko nové leu RON 5,489 5,534 5,512 5,518 5,467 5,439 5,496 5,528 5,535 5,531 5,556 5,549 5,531 5,569 5,55 5,572 5,54 5,525 5,559 5,547 5,556
Rusko rubl RUB 63,744 64,127 63,896 63,746 63,332 63,701 64,122 64,013 64,124 64,47 64,375 64,204 63,775 63,657 63,554 63,503 63,073 62,684 62,928 62,504 62,45
Singapur dolar SGD 16,427 16,533 16,532 16,559 16,439 16,57 16,372 16,283 16,372 16,397 16,475 16,374 16,264 16,261 16,214 16,189 16,133 15,947 16,023 15,92 15,926
Švédsko koruna SEK 2,978 3,024 3,02 3,048 3,031 3,053 3,018 3,019 3,041 3,04 3,07 3,055 3,035 3,035 3,025 3,023 3,025 3 2,995 2,996 3,021
Švýcarsko frank CHF 21,072 21,02 21,023 21,107 21,003 21,045 20,953 20,906 20,953 20,927 20,986 20,936 20,844 20,785 20,74 20,833 20,735 20,635 20,792 20,735 20,738
Thajsko baht THB 65,156 65,257 65,332 65,485 64,938 65,376 64,571 64,179 64,74 64,854 65,294 64,845 64,494 64,429 64,282 64,362 64,223 63,416 63,919 63,55 63,744
Turecko nová lira TRY 11,31 11,426 11,485 11,475 11,41 11,551 11,419 11,343 11,394 11,445 11,484 11,383 11,308 11,273 11,277 11,251 11,236 11,097 11,177 11,068 11,074
USA dolar USD 20,544 20,613 20,56 20,621 20,462 20,639 20,327 20,197 20,406 20,429 20,548 20,376 20,264 20,336 20,281 20,28 20,243 19,94 20,058 19,839 19,91
Velká Británie libra GBP 32,315 32,377 32,221 32,207 31,953 32,113 31,66 31,66 31,916 31,928 32,053 31,982 31,845 31,899 31,85 31,857 31,781 31,434 31,684 31,481 31,541
Izrael šekel ILS 5,053 5,105 5,147 5,204 5,143 5,162 5,108 5,059 5,101 5,12 5,137 5,031 5,011 5,042 5,029 5,033 5,022 4,959 4,978 4,955 4,95


Název krajiny Název měny Měna 27.8. 28.8. 29.8. 30.8. 31.8. 3.9. 4.9. 5.9. 6.9. 7.9. 10.9. 11.9. 12.9.
Austrálie dolar AUD 20,618 20,527 20,522 20,53 20,36 20,275 20,286 20,083 20,038 20,028 19,866 19,866 19,843
Brazílie real BRL 9,788 9,712 9,641 9,679 9,632 9,763 9,742 9,648 9,603 9,543 9,49 9,49 9,391
Bulharsko lev BGN 12,706 12,693 12,685 12,742 12,703 12,729 12,724 12,675 12,632 12,57 12,545 12,545 12,499
Čína renminbi CNY 3,12 3,114 3,114 3,128 3,103 3,124 3,117 3,103 3,084 3,05 3,03 3,03 2,996
Dánsko koruna DKK 3,336 3,333 3,33 3,345 3,334 3,341 3,34 3,327 3,315 3,299 3,293 3,293 3,279
EMU euro EUR 24,85 24,825 24,81 24,92 24,84 24,895 24,885 24,79 24,705 24,585 24,535 24,535 24,445
Filipíny peso PHP 46,952 46,773 46,686 46,983 46,788 47,2 47,198 46,943 46,793 46,561 46,165 46,165 45,637
Hongkong dolar HKD 2,557 2,551 2,55 2,561 2,54 2,553 2,55 2,54 2,522 2,495 2,476 2,476 2,444
Chorvatsko kuna HRK 3,32 3,317 3,319 3,335 3,323 3,332 3,33 3,321 3,306 3,308 3,302 3,302 3,3
Indie rupie INR 35,609 35,538 35,549 35,701 35,48 35,662 35,541 35,233 35,141 34,928 34,629 34,629 34,33
Indonesie rupie IDR 2,084 2,075 2,071 2,081 2,066 2,077 2,067 2,058 2,045 2,022 2,005 2,005 1,981
Japonsko jen JPY 25,173 25,177 25,154 25,259 25,107 25,289 25,237 25,113 24,862 24,518 24,537 24,537 24,338
Jihoafrická rep. rand ZAR 2,364 2,353 2,35 2,348 2,341 2,351 2,362 2,348 2,341 2,354 2,344 2,344 2,278
Jižní Korea won KRW 1,747 1,742 1,742 1,75 1,737 1,75 1,746 1,733 1,725 1,712 1,701 1,701 1,681
Kanada dolar CAD 20,035 20,038 20,003 20,04 19,896 20,074 20,084 19,947 19,828 19,711 19,646 19,646 19,453
Litva litas LTL 7,197 7,19 7,185 7,217 7,194 7,21 7,207 7,18 7,155 7,12 7,106 7,106 7,08
Lotyšsko lat LVL 35,689 35,653 35,631 35,794 35,69 35,753 35,739 35,608 35,485 35,308 35,236 35,236 35,117
Maďarsko forint HUF 8,95 8,834 8,753 8,738 8,756 8,739 8,742 8,707 8,65 8,567 8,6 8,6 8,626
Malajsie ringgit MYR 6,378 6,35 6,335 6,357 6,318 6,364 6,366 6,324 6,277 6,218 6,189 6,189 6,169
Mexiko peso MXN 1,505 1,502 1,492 1,486 1,481 1,497 1,504 1,497 1,498 1,49 1,478 1,478 1,458
MMF SDR XDR 30,139 30,064 30,075 30,197 29,984 30,144 30,106 29,973 29,82 29,539 29,431 29,431 29,208
Norsko koruna NOK 3,407 3,406 3,393 3,423 3,406 3,409 3,415 3,392 3,352 3,334 3,32 3,32 3,3
Nový Zéland dolar NZD 16,08 15,965 15,89 15,908 15,816 15,803 15,732 15,638 15,613 15,571 15,56 15,56 15,531
Polsko zlotý PLN 6,094 6,05 5,971 5,94 5,948 5,937 5,93 5,9 5,941 5,964 5,966 5,966 5,972
Rumunsko nové leu RON 5,562 5,571 5,542 5,592 5,566 5,543 5,542 5,524 5,513 5,488 5,48 5,48 5,433
Rusko rubl RUB 62,436 61,685 61,495 61,426 60,915 61,087 61,46 60,958 60,7 60,861 60,483 60,483 60,372
Singapur dolar SGD 15,856 15,798 15,777 15,857 15,778 15,872 15,871 15,785 15,706 15,618 15,532 15,532 15,425
Švédsko koruna SEK 3,018 3,012 2,976 2,985 2,979 2,958 2,96 2,936 2,905 2,897 2,889 2,889 2,885
Švýcarsko frank CHF 20,69 20,672 20,657 20,752 20,685 20,73 20,717 20,631 20,506 20,271 20,291 20,291 20,231
Thajsko baht THB 63,467 63,198 63,102 63,306 62,88 63,417 63,42 63,016 62,661 62,009 61,756 61,756 61,226
Turecko nová lira TRY 11,024 10,997 10,902 10,877 10,842 10,882 10,876 10,827 10,77 10,727 10,655 10,655 10,502
USA dolar USD 19,832 19,784 19,776 19,862 19,7 19,805 19,781 19,699 19,561 19,348 19,2 19,2 18,955
Velká Británie libra GBP 31,359 31,238 31,329 31,5 31,241 31,458 31,412 31,356 31,132 30,853 30,677 30,677 30,492
Izrael šekel ILS 4,928 4,929 4,908 4,916 4,895 4,923 4,917 4,895 4,859 4,862 4,825 4,825 4,797

 

 
 
NEJVÍCE ČTENÁ TÉMATA A PUBLIKACE

 
Poradce, měsíčník nejenom pro podnikatele, č. 2/2012 (IX/2012)
  • Zákon o regulaci reklamy s komentářem

Daně účetnictví – vzory a případy (DÚVaP) – měsíčník, č. 10/2012 (IX/2012)
  • Nájem nemovitostí z hlediska daně z příjmů
  • Obchodní majetek a daň z příjmů
  • Hromadné propouštění – hromadné výpovědi

Daně a účetnictví bez chyb, pokut a penále – (DaÚ) – měsíčník, č. 10/2012 (IX/2012)
  • Prodej nemovitostí – účetnictví a daň z příjmů
  • Změny v zákonu o DPH v roce 2012
  • Finanční leasing
  • Prodej pozemků
  • Zvířata v daňové evidenci
  • Nelegální práce (švarcsystém) a pokuty

Práce a mzdy, odvody bez chyb, pokut a penále – (PaM) – měsíčník, č. 10/2012 (IX/2012)
  • Zaměstnanec s ostatními příjmy dle § 10 ZDP
  • Povinnosti zaměstnavatele při hromadném propouštění
  • Neplacené volno a neomluvená absence
  • Mzdové nároky zaměstnanců
  • Stravování a daňové řešení stravenek

Poradce Veřejné Správy – (PVS) – měsíčník, č. 10/2012 (IX/2012)
  • Spisová služba - nově
  • Zajištění podmínek BOZP – novela zákona
  • Vystavování daňových dokladů – připravované změny
  • DPH u občanských sdružení
  • Školní jídelny z pohledu práva

1 000 řešení – (1 000 řešení) 10/2012 – měsíčník, č. 10/2012 (IX/2012)
  • Regulace reklamy
  • Nemovitosti v daních
  • Účetnictví
  • Daňová evidence
  • Zákoník práce
  • Daň z přidané hodnoty

PŘIPRAVUJEME

Poradce, měsíčník nejenom pro podnikatele, č. 3/2012 (X/2012)
  • Zákon o živnostenském podnikání s komentářem

Daně účetnictví – vzory a případy (DÚVaP) – měsíčník, č. 11/2012 (X/2012)
  • Obchodování se zahraničím a DPH
  • Vlastní a cizí kapitál společnosti

Daně a účetnictví bez chyb, pokut a penále – (DaÚ) – měsíčník, č. 11/2012 (X/2012)
  • Daňově lze uplatnit jen některé dary
  • Podnikání doma
  • Osvobození od daně a připravované změny
  • Zúčtovací vztahy – Časové rozlišování aktiv
  • Rozdělení zisku a zdanění podílu na zisku

Práce a mzdy, odvody bez chyb, pokut a penále – (PaM) – měsíčník, č. 11/2012 (X/2012)
  • Stížnosti na poskytovanou zdravotní péči
  • Práce na živnostenský list a pracovní úraz
  • Co je zaměstnání malého rozsahu?
  • Penzijní a životní pojištění
  • Problémy s doručováním písemností

Poradce Veřejné Správy – (PVS) – měsíčník, č. 11/2012 (X/2012)
  • Absolventi škol a mladiství na trhu práce (2.)
  • Zaměstnanecké benefity (2.)
  • Minimální vyměřovací základ zaměstnance ve zdravotním pojištění
  • Kontrolní řád

1 000 řešení – (1 000 řešení) 10/2012 – měsíčník, č. 11/2012 (X/2012)
  • Zaměstnanecké benefity
  • Účtování a vykazování daní
  • Účetnictví
  • Daňová evidence
  • Zákoník práce
  • Daň z přidané hodnoty

 

 
 
HORKÁ TÉMATA

 
NOVELA ZÁKONA O ÚČETNICTVÍ
Od září dochází v účetnictví k několika významným změnám. Zásadní změny přinesla novela do právní úpravy inventarizace majetku a závazků. K jakým změnám dochází v účetnictví od 1. září 2012? Více nabízíme v balíčku Novela zákona o účetnictví za výhodnou cenu.

  • Novela zákona o účetnictví - příspěvek
    měsíčník DaÚ 9/2012, (A4, 80 str.)
  • Novela zákona o účetnictví - příspěvek
    měsíčník Poradce 1/2013, (A5, 224 str.)
  • Zákon o účetnictví – uplné znění zákona
    Aktualizace I/4, (A5, 24 str.)

BALÍČEK NOVELA ZÁKONA O ÚČETNICTVÍ obsahuje: DaÚ 9/2012 - příspěvek + Poradce 1/2013 - příspěvek + Aktualizace I/4 - uplné znění zákona
Cena balíčku je 373 Kč.
Cena balíčku s 30 % slevou je 261 Kč.
Ušetříte 112 Kč.


SPOLEČNOST S R.O. V DANÍCH
Na straně dlužníka existuje řada protispekulativních podmínek daňové účinnosti úroku, které jsou v daném případě navíc hrazeny ,,spojené osobě“. Půjčky mezi společníky a jejich s.r.o. jsou v praxi časté a to v obou směrech. Jaké jsou daňové výhody a rizika půjček úročených i bezúročných?

  • Obchodní podíl v s.r.o - příspěvek
    měsíčník PaM 9/2012, (A4, 80 str.)
  • Půjčky mezi s.r.o. a společníky - příspěvek
    měsíčník DaÚ 9/2012, (A4, 80str.)
  • S.r.o. v daních – příklady a řešení
    měsíčník 1000 řešení 9/2012, (A5, 96 str.)
  • Obchodní zákoník – uplné znění zákona
    zborník Zákony II/2012, (A5, 752 str.)

BALÍČEK BALÍČEK SPOLEČNOST S R.O. V DANÍCH obsahuje: PaM 9/2012 - příspěvek + DaÚ 9/2012 - příspěvek + 1000 řešení 9/2012 – příklady a řešení + Zákony II/2012 – uplné znění zákona
Cena balíčku je 631 Kč.
Cena balíčku se 40 % slevou je 348 Kč.
Ušetříte 283 Kč.


Ceny balíčků jsou konečné, včetně DPH a distribučních nákladů.

Jen do vyprodání zásob.


Balíčky si můžete objednat telefonicky: 558 731 125, 732 708 627 (Po-Pá od 9,00 do 15,00 hod.), faxem: 558 731 128, e-mailem: abo@i-poradce.cz


RÁDI ODPOVÍME NA VAŠE OTÁZKY NA VŠECH UVEDENÝCH TELEFONNÍCH ČÍSLECH A E-MAILOVÉ ADRESE.
OBJEDNÁVKY VYSTAVUJEME DO 48 HODIN

Publikace vydavatelství si můžete objednat na internetové stránce, nebo telefonický na číslech uvedených v sekci kontakty.

E-mailové noviny jsou bezplatnou službou, která je určena čtenářům (abonentům) vydavatelství Poradce s.r.o., Český Těšín.
  • Tyto e-mailové noviny Vám byly doručeny výhradně na základě žádosti o zasílání e-mailových novín.
  • Obsah novin je chráněn autorskými právy. Zákazník je oprávněn používat příspěvky novin jen pro vlastní účely, nesmějí být bez souhlasu vydavatelství Poradce s.r.o. upravovány, ani rozšiřovány!

 

 
 
KONTAKTY

 
Adresa:   E-mail:
ExiCon, s. r. o.
Martina Rázusa 1140
010 01 Žilina
Slovenská republika
  objednavky@exicon.eu
 
IČO: 44853530
DIČ: 2022854900
IČ DPH: SK2022854900
 
   
 
Společnost je zapsána v Obchodním rejstříku Okresního soudu Žilina, oddíl Sro, vložka číslo 51548/L.

 

 


V případě, že jste si noviny osobně nevyžádal(a), nebo si přejete ukončit jejich zasílání na Vaši adresu, zašlete prosím zprávu
s předmětem NEPOSÍLAT včetně originální zprávy na adresu objednavky@exicon.eu, následně budete vyřazen(a) z databáze příjemců e-mailových novin.

Copyright (c) Exicon s.r.o., 2011
Untitled Page