Murphy radí

Murphyho zákony a komentáře

Když dva dělají totéž, výsledek je vždy jiný.

Nikdy není tak špatně, aby zítra nemohlo být hůř.

O tom, jak věci vypadají, rozhoduje úhel pohledu. Co je dovoleno bohem, není dovoleno volům.

(Murphyho zrnká II)
Murphyho rady

Pokud si myslíš, že už máš dost peněz, poraď se o tom s advokátem.

Pokud vás někdo upozorní, že se určitá věc kazí, nemá smysl měnit věc. Třeba se zbavit donašeče. Vyměnit lidí je přece mnohem snazší, než vyměnit věc.

Pokud si myslíš, že už máš dost peněz, poraď se o tom s advokátem.

(Murphyho zrnká II)
Věci se kazí

Nezaměstnaný otec pěti dětí dá poslední peníze jasnovidke, aby mu vyveštila, jaká budoucnost ho čeká. Jasnovidka začne: Jste otcem tří dětí ... Ne tří, pěti - opravuje ji zákazník. To si myslíte vy.

Hlavní rozdíl mezi člověkem a strojem je v tom, že dobře namazaný stroj nedělá takový hluk.

Hlavní rozdíl mezi člověkem a strojem je v tom, že dobře namazaný stroj nedělá takový hluk.

(Murphyho zrnká II)
Murphyho vynálezy

Lampičku na sluneční energii ocení každý, kdo hledá pod lampou tmu.

Než si začnete stříhat nehty, natřete je na červeně - snadněji je pak najdete na koberci.

Pokud nemáte čas na sprchování, jednoduše se obalte izolepou a pak ji odmotejte - špína se na ni nalepí.

(Murphyho zrnká II)
Murphyho zákoník

Výhodně vyměním falešnou pětistovku za dvě pravé dvěstěkorunáčky. Zn..: Berte, dokud je v akci!

Zítra bude ještě horší než je dnes!

Vyměním vysavač za demižón vína. Zn..: Z titulu rozvodu jsem přestal vysávat a začal nasávat.

(Murphyho zrnká II)

Češi nejsou inovativní a místní prostředí je pro podnikání netransparentní

16.4.2018 Češi nejsou dost inovativní a nemají dostačující technologické znalosti, české obchodní praktiky navíc nejsou příliš transparentní. Vyplývá to ze žebříčku nejlepších zemí pro podnikatele amerického serveru U.S. News & World Report, v němž Česko obsadilo 29. pozici. Server žebříček sestavuje na základě různých kritérií, například propojení se zbytkem světa, dostupnosti kvalifikované a vzdělané pracovní síly, rozvinuté infrastruktury, snadného přístupu ke kapitálu a rozvinutého právního řádu.
Česko server chválí za dobrou a rozvinutou infrastrukturu, vzdělané obyvatelstvo, kvalifikovanou pracovní sílu a země je podle serveru díky své geografické poloze dobře propojená se zbytkem světa. Naopak na nejvyšších pozicích se umístily státy jako Německo, Japonsko, USA, Velká Británie či Švýcarsko. Britská veřejnoprávní společnost BBC zjišťovala, co se podnikatelům v jednotlivých pěti nejlepších zemích žebříčku líbí a jaké výhody tyto státy nabízí novým společnostem a proč právě v nich chtěli založit svoje start-upy. Nejlepší zemí pro založení start-upu je Německo, největší evropská a pátá největší světová ekonomika. Německé úřady se snaží novým podnikatelům vyjít vstříc, v zemi je navíc tradičně vysoce kvalifikovaná pracovní síla a kultura transparentního podnikání.
(Zdroj: ihned.cz)

Český export v potížích

11.4.2018 Český export by se měl letos ve druhém čtvrtletí ve srovnání se začátkem roku, který byl nejslabší od roku 2013, mírně zvýšit. Situace přesto není ideální. Ekonomka upozornila na několik negativních faktorů.
"Na jedné straně český vývoz těží z dobré kondice světové, především pak evropské ekonomiky, na druhé straně čelí stále akutnějšímu nedostatku zaměstnanců na českém trhu práce. Ten nutí zaměstnavatele hledat potenciální pracovníky i mezi lidmi, kteří sami práci aktivně nehledají a musí se jim v mnohém přizpůsobit," uvedla hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská. Druhým velmi významným faktorem, který brzdí další růst českého exportu a průmyslu, je stagnace prodejů osobních automobilů v Česku i v Evropě, a pokračující rychlý pokles prodeje v USA. Další nepříznivou zprávou je vyostřující se obchodní konflikt mezi USA a Čínou.
(Zdroj: ekonomika.eurozpravy.cz)

Za rok přibylo více než 100 tisíc volných míst

11.4.2018 Práci nyní hledá nejméně lidí od podzimu 1997. V březnu evidovaly úřady práce 253 522 nabídek volných pozic. Nejvyšší nezaměstnanost je na Karvinsku, nejnižší v okrese Rychnov nad Kněžnou.
Počet volných míst, které firmy nabízejí prostřednictvím úřadů práce, stoupl ke konci loňského roku na 253 522, což je nový rekord v historii České republiky. Oproti letošnímu únoru jich přibylo 14 268, od loňského března dokonce více než 100 tisíc. "Počet volných pracovních míst na jednoho uchazeče klesl na 1,04, což je nejnižší číslo v historii," zdůrazňuje analytik Raiffeisenbank Jakub Červenka.
(Zdroj: zpravy.aktualne.cz)

Microsoft v Česku zvýšil tržby na 1,72 miliardy korun

9.4.2018 Česká pobočka softwarové firmy Microsoft zvýšila ve fiskálním roce končícím loni 30. června tržby o 16 procent na 1,72 miliardy korun. Čistý zisk stoupl o 90 procent na 169,5 milionu korun. Uvedla to ve výroční zprávě.
Podíl operačního systému Microsoft Windows se podle firmy ustálil a používá jej 96 procent všech PC na českém trhu. Zároveň díky novinkám v oblasti bezpečnosti roste podíl nejnovějších Windows 10. Nadále roste důležitost cloudových služeb, které tvořily čtvrtinu obratu. Podílí se na tom zejména služby Office 365 a Microsoft Azure. "Velký potenciál spočívá také v nových cloudových službách Dynamics 365 a Microsoft 365. Zájem o tyto služby roste díky jejich vzájemnému propojení odpovídajícímu komplexním potřebám firemních zákazníků," uvedla firma. Mezi významné přispěvatele růstu patří oblast zpracování a ukládání dat, která je pojítkem řady tradičních i cloudových řešení a poskytuje možnost vytěžování informací.
(Zdroj: ihned.cz)

Přišlo jaro, benzin zdražil

6.4.2018 Možné zlevňování brzdí začínající motoristická sezona. O dvacetník od začátku minulého týdne na průměrných 30,74 koruny zdražil v Česku litr benzinu. Do té doby se cenovky posouvaly spíš jen o haléř či dva. Nebo i klesaly. A hlouběji do kapsy budou muset sáhnout řidiči v nejbližších dnech, v průměru o deset až dvacet haléřů. Někde víc, jinde méně.
České benzinky a evropská burza v Rotterdamu, podle které se u nás kalkulují velkoobchodní ceny, tak s jistým zpožděním reagují na zdražení ropy v předchozích týdnech. Ropa sice nyní o něco zlevnila, ale burza i pumpy reagují se zpožděním jednoho až dvou týdnů. A kromě toho, obchodníci už nakupují paliva na období léta, kdy ceny pravidelně šplhají výš vlivem motoristické sezony a většího odbytu benzinu.
(Zdroj: byznys.lidovky.cz)
červenec 2018
T po út st čt so ne
26 25 26 27 28 29 30 1
27 2 3 4 5 6 7 8
28 9 10 11 12 13 14 15
29 16 17 18 19 20 21 22
30 23 24 25 26 27 28 29
31 30 31 1 2 3 4 5
Dnes má svátek Luboš
1
Důležitý termín
1
Svátek