Murphy radí

Murphyho zákony a komentáře

Když dva dělají totéž, výsledek je vždy jiný.

Nikdy není tak špatně, aby zítra nemohlo být hůř.

O tom, jak věci vypadají, rozhoduje úhel pohledu. Co je dovoleno bohem, není dovoleno volům.

(Murphyho zrnká II)
Věci se kazí

Nezaměstnaný otec pěti dětí dá poslední peníze jasnovidke, aby mu vyveštila, jaká budoucnost ho čeká. Jasnovidka začne: Jste otcem tří dětí ... Ne tří, pěti - opravuje ji zákazník. To si myslíte vy.

Hlavní rozdíl mezi člověkem a strojem je v tom, že dobře namazaný stroj nedělá takový hluk.

Hlavní rozdíl mezi člověkem a strojem je v tom, že dobře namazaný stroj nedělá takový hluk.

(Murphyho zrnká II)
Murphyho vynálezy

Než si začnete stříhat nehty, natřete je na červeně - snadněji je pak najdete na koberci.

Pokud nemáte čas na sprchování, jednoduše se obalte izolepou a pak ji odmotejte - špína se na ni nalepí.

Lampičku na sluneční energii ocení každý, kdo hledá pod lampou tmu.

(Murphyho zrnká II)
Murphyho zákoník

Pokud se již jednou něco pokazilo, všechny pokusy o opravu to ještě víc pokazí.

Hledáme analfabety na práci s přísně tajnými dokumenty. Zn..: Úřad vlády.

Nic netrvá věčně. Ale to neznamená, že se to nemůže opakovat. Proto nevyskakujte a nejásejte od radosti, že se něco skončilo. Mohla by vám chybět pára právě když to vypukne nanovo.

(Murphyho zrnká II)
Murphyho rady

Pokud si myslíš, že už máš dost peněz, poraď se o tom s advokátem.

Pokud si myslíš, že už máš dost peněz, poraď se o tom s advokátem.

Pokud vás někdo upozorní, že se určitá věc kazí, nemá smysl měnit věc. Třeba se zbavit donašeče. Vyměnit lidí je přece mnohem snazší, než vyměnit věc.

(Murphyho zrnká II)

Foxconn buduje v Česku logistickou základnu

17.7.2017 Největší světový výrobce elektroniky a počítačových součástek Foxconn přišel do Česka v roce 2000 s cílem vybudovat tady svou regionální centrálu. Nyní tu firma zakládá i svou logistickou základnu. Foxconn vyčlenil všechny týmy, které se podílejí na řízení dodavatelského řetězce a skladování, do jedné společnosti. Ta bude nabízet logistické služby i mimo koncern.
Původně zajišťovala logistiku Foxconnu v oblasti střední Evropy divize Global Logistic Solutions (GLS). Ta se koncem loňského roku stala součástí společnosti Jusda International, která patří do skupiny Foxconn a zajišťuje pro ni dopravu a skladování převážně ve východní Asii. Tato společnost, která provozuje přes 60 logistických center s plochou kolem dvou milionů metrů čtverečních, je jednou z největších logistických firem v Číně. Letos se pak GLS přejmenovalo na Jusda Europe. "Není to ale jen kosmetická změna. Utvořili jsme plnohodnotnou logistickou firmu," říká šéf Jusda Europe Petr Škoda. Podle něj by měla nově vzniklá společnost časem působit v celém regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky, kde bude poskytovat logistické služby jak Foxconnu a jeho zákazníkům, tak bude hledat úplně nové klienty. To má být do budoucna hlavní směr rozvoje firmy. Změna logistické strategie Foxconnu v Česku souvisí s expanzí celé firmy Jusda International, která loni rozšířila svou síť také do Indie, Jižní Koreje a Japonska.

Majitelé z Německa ovládají největší obchodní řetězce v ČR

26.6.2017 V třiceti největších řetězcích s převahou rychloobrátkového zboží, které celkem vytváří roční tržby 392 miliard korun, ovládají němečtí majitelé 39,8 procenta. Na tuzemské firmy připadá 23,1 procenta, nizozemští vlastníci ovládají 18,1 procenta. Vlastníci z Velké Británie ovládají 11,1 procenta a z Francie 0,4 procenta.
(Zdroj: http://ekonomika.eurozpravy.cz/)

PHM u čerpacích stanic v ČR opět zlevnily

26.6.2017 Ceny jsou nejníže za půl roku. Průměrná cena benzinu Natural 95 klesla za uplynulý týden o 21 haléřů na průměrných 30,04 koruny za litr.
Nafta ve středu stála v průměru 28,89 Kč/l, a byla tak o 24 haléřů levnější než před týdnem. Podobný trend vývoje cen pokračovat i nadále. Ceny u čerpacích stanic v Česku se snižují zhruba dva měsíce. Pokles začal ve druhé polovině dubna, kdy byl litr benzinu i nafty o víc než korunu dražší než nyní. Zlevňování zrychlilo v posledních dvou týdnech, během kterých průměrné ceny spadly zhruba o padesátník.
Zdroj: http://byznys.lidovky.cz//

Růst cen nemovitostí v ČR

13.6.2017 Růst cen nemovitostí v Česku je největší v EU a překonává svá dosavadní maxima.
Centrální banka proto rozšířila loňské doporučení ohledně poskytování hypoték. Podle zprávy ČNB meziroční růst cen bydlení v Česku v loňském čtvrtém čtvrtletí o 11 procent patřil mezi nejvyšší v EU. Tempo růstu cen bytů zároveň podle Zprávy o finanční stabilitě výrazně převýšilo tempo růstu mezd.

Česko je ráj pro virtuální měny

13.6.2017 Tuzemská bitcoinová komunita patří k jedněm z nejaktivnějších ve světě.
V Praze se dá kryptoměnou platit v mnohem více restauracích než například v Londýně či Paříži. Bez bankovek a platebních karet se obejdete nejen v českých velkých městech. Bitcoiny se šíří i do menších městeček a vesnic.
červen 2018
T po út st čt so ne
22 28 29 30 31 1 2 3
23 4 5 6 7 8 9 10
24 11 12 13 14 15 16 17
25 18 19 20 21 22 23 24
26 25 26 27 28 29 30 1
27 2 3 4 5 6 7 8
Dnes má svátek Květa
1
Důležitý termín
1
Svátek