Murphy radí

Murphyho zákony a komentáře

Nikdy není tak špatně, aby zítra nemohlo být hůř.

Když dva dělají totéž, výsledek je vždy jiný.

O tom, jak věci vypadají, rozhoduje úhel pohledu. Co je dovoleno bohem, není dovoleno volům.

(Murphyho zrnká II)
Murphyho zákoník

Jeden iniciativní blbec je horší než teroristické komando!

Jeden iniciativní blbec je horší než teroristické komando!

Výhodně vyměním falešnou pětistovku za dvě pravé dvěstěkorunáčky. Zn..: Berte, dokud je v akci!

(Murphyho zrnká II)
Murphyho vynálezy

Lampičku na sluneční energii ocení každý, kdo hledá pod lampou tmu.

Pokud nemáte čas na sprchování, jednoduše se obalte izolepou a pak ji odmotejte - špína se na ni nalepí.

Než si začnete stříhat nehty, natřete je na červeně - snadněji je pak najdete na koberci.

(Murphyho zrnká II)
Věci se kazí

Nezaměstnaný otec pěti dětí dá poslední peníze jasnovidke, aby mu vyveštila, jaká budoucnost ho čeká. Jasnovidka začne: Jste otcem tří dětí ... Ne tří, pěti - opravuje ji zákazník. To si myslíte vy.

Hlavní rozdíl mezi člověkem a strojem je v tom, že dobře namazaný stroj nedělá takový hluk.

Hlavní rozdíl mezi člověkem a strojem je v tom, že dobře namazaný stroj nedělá takový hluk.

(Murphyho zrnká II)
Murphyho rady

Pokud si myslíš, že už máš dost peněz, poraď se o tom s advokátem.

Pokud si myslíš, že už máš dost peněz, poraď se o tom s advokátem.

Pokud vás někdo upozorní, že se určitá věc kazí, nemá smysl měnit věc. Třeba se zbavit donašeče. Vyměnit lidí je přece mnohem snazší, než vyměnit věc.

(Murphyho zrnká II)

Rozdíl mezi nájmem a ubytovací službou

14.9.2018 Osoba, která poskytuje ubytovací služby, je osobou povinnou k dani a podle zákona o DPH je úplaty za tyto ubytovací služby povinna zahrnout do obratu pro registraci plátce. Při překročení limitu 1 000 000 Kč za poskytnutí ubytovací služby za 12 bezprostředně předcházejících kalendářních měsí¬ců se poskytovatel této služby podle zákona o DPH stává plátcem.
Pokud je služba zprostředkování ubytování poskytnuta osobou neusazenou v tuzemsku plátci nebo podnikateli, který není plátcem, přenáší se povinnost přiznat daň z této přijaté služby na příjemce služby, protože podle zákona o DPH je v takovém případě místo plnění v sídle příjemce služby. Může se jednat například o zprostředkování ubytování pro služební nebo pracovní cesty. Plátce přizná z této přijaté služby daň ve svém daňovém přiznání. Pokud je tato služba poskytnuta podnikateli, který není plátcem, stane se přijetím této služby identifikovanou osobou a je povinen daň přiznat. Pokud je služba zprostředkování ubytování poskytnuta neusazenou osobou občanovi jako osobě nepo¬vinné k dani, je povinen přiznat daň poskytovatel této služby.

Příplatek společníka s.r.o. mimo základní kapitál

13.9.2018 Zapůjčení peněz společníka pro potřeby jeho s.r.o. je sice rychlým a jednoduchým způsobem finanční výpomoci, ale jeho nevýhodou je nárůst zadlužení s.r.o., která je takto financována cizím kapitálem, byť jde o peníze společníků. Právním rizikem pak může být předlužení firmy, zvláště pokud peníze ze zápůjčky obratem promění v dlouhodobou investici nebo „utopí“ ve výzkumu, vývoji anebo při dobývání nových trhů. Peněžitý vklad do základ¬ního kapitálu sice představuje vlastní zdroj nezadlužující firmu, ale je administrativně náročný a zdlouhavý, navíc je posléze opět právně docela problematické takto vložené peníze společníkovi „vrátit“.
Proto je v praxi s.r.o. – zvláště u těch, které již za sebou táhnou nemalé břemeno dluhů – vhodnější dostat peníze společníka do firmy jinou cestou. A to formou tzv. příplatku, který stojí na pomezí zápůjčky (nevyužitý zbytek lze společníkovi vrátit) a podstatně právně složitějšího a časově náročněj¬šího peněžitého vkladu do základního kapitálu (zvyšuje vlastní zdroje). Jedná se o tzv. příplatek mimo základní kapitál, který může být pro společníky buď povinný – pak hovoříme o tzv. příplatkové povinnosti – nebo dobrovolný.

RegioJet loni na železnici prohloubil ztrátu

12.9.2018 Vlaky RegioJet loni prodělaly 36 milionů, třikrát víc než předloni. Meziročně narostla třikrát – z 13,3 milionů na 35,8 milionu korun. Podle firmy je to dáno i investicemi do nové linky a nákupu vozů. Vyplývá to z výroční zprávy a tiskové zprávy firmy. Výsledky potvrdil mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj. Počet lidí, které vlaky RegioJetu loni přepravily na českých a mezinárodníchlinkách, stoupl meziročně zhruba o čtvrtinu na 4,67 milionu.
K nárůstu podle firmy pomohlo zavedení tří párů spojůmezi Prahou, Brnem a Bratislavou od prosince 2016. Dopravci loni vzrostly tržby na 1,1 miliardy korun. Zároveň ale také RegioJetu v roce 2017 meziročně stouply celkové dluhy o více než 300 milionů korun na miliardu. Počet zaměstnanců RegioJetu loni stoupl oproti roku 2016 více než o stovku na 496. Firma od prosince 2017 provozuje čtyři nové spoje na trase Praha–Brno–Vídeň. Právě náklady na její zavedení nebo koupě nových moderních vagonů ovlivnily podle mluvčího RegioJetu hospodářské výsledky společnosti.
(Zdroj: ekonomika.idnes.cz)

Letošní sklizeň obilí bude o 3,5 procenta nižší než loňská

11.9.2018 Před měsícem byl odhad pesimističtější, předpokládal meziroční pokles o 7,5 procenta. Úroda řepky se letos zvýší o 22,8 procenta na 1,407 milionu tun. Zemědělci sklidí 6,62 milionu tun obilovin.
Vyplývá to z odhadu, který v pondělí podle stavu k 15. srpnu zveřejnil Český statistický úřad. Před měsícem byl odhad pesimističtější, předpokládal meziroční pokles o 7,5 procenta. Naposledy se obilí urodilo méně v roce 2012. Naopak úroda řepky se letos zvýší o 22,8 procenta na 1,407 milionu tun, předchozí odhad počítal s pomalejším růstem. Nižší produkce obilovin je způsobena nižším očekávaným výnosem a poklesem osevní plochy. Výnos se očekává 5,3 tuny z hektaru, což je o 2,5 procenta méně než loni.
(Zdroj: zpravy.aktualne.cz)

V ČR je přes 300 tisíc volných míst

11.9.2018 Nezaměstnanost však už dál neklesá, trh práce dál ovlivňuje dobrá kondice české ekonomiky a sezónní práce. To se týká stavebnictví, zemědělství, cestovního ruchu a rostlinné výroby. Nezaměstnanost v Česku v srpnu stagnovala na 3,1 procenta. Bez práce bylo 230 499 lidí, což je nejnižší srpnová hodnota od roku 1997.
. Počet volných pracovních míst vzrostl na více než 313 000, oznámil Úřad práce ČR (ÚP ČR). Analytici očekávali pokles na tři procenta. Loni v srpnu byla míra nezaměstnanosti na čtyřech procentech. Podle ÚP ČR trh práce nadále ovlivňuje dobrá kondice české ekonomiky a sezónní práce, které jsou stále v plném proudu. Týká se to zejména stavebnictví, lesnictví, zemědělství, rostlinné výroby, cestovního ruchu a gastronomie. "K dalšímu oživení pracovního trhu by mělo dojít v září. Nezaměstnanost by tak mohla stagnovat, případně se mírně snížit," uvedla generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková.
(Zdroj: zpravy.aktualne.cz)
září 2018
T po út st čt so ne
35 27 28 29 30 31 1 2
36 3 4 5 6 7 8 9
37 10 11 12 13 14 15 16
38 17 18 19 20 21 22 23
39 24 25 26 27 28 29 30
40 1 2 3 4 5 6 7
Dnes má svátek Berta
1
Důležitý termín
1
Svátek