Murphy radí

Murphyho rady

Pokud si myslíš, že už máš dost peněz, poraď se o tom s advokátem.

Pokud vás někdo upozorní, že se určitá věc kazí, nemá smysl měnit věc. Třeba se zbavit donašeče. Vyměnit lidí je přece mnohem snazší, než vyměnit věc.

Pokud si myslíš, že už máš dost peněz, poraď se o tom s advokátem.

(Murphyho zrnká II)
Murphyho zákony a komentáře

Když dva dělají totéž, výsledek je vždy jiný.

O tom, jak věci vypadají, rozhoduje úhel pohledu. Co je dovoleno bohem, není dovoleno volům.

Nikdy není tak špatně, aby zítra nemohlo být hůř.

(Murphyho zrnká II)
Murphyho zákoník

Hledáme analfabety na práci s přísně tajnými dokumenty. Zn..: Úřad vlády.

Jeden iniciativní blbec je horší než teroristické komando!

Vyměním vysavač za demižón vína. Zn..: Z titulu rozvodu jsem přestal vysávat a začal nasávat.

(Murphyho zrnká II)
Murphyho vynálezy

Než si začnete stříhat nehty, natřete je na červeně - snadněji je pak najdete na koberci.

Lampičku na sluneční energii ocení každý, kdo hledá pod lampou tmu.

Pokud nemáte čas na sprchování, jednoduše se obalte izolepou a pak ji odmotejte - špína se na ni nalepí.

(Murphyho zrnká II)
Věci se kazí

Hlavní rozdíl mezi člověkem a strojem je v tom, že dobře namazaný stroj nedělá takový hluk.

Hlavní rozdíl mezi člověkem a strojem je v tom, že dobře namazaný stroj nedělá takový hluk.

Nezaměstnaný otec pěti dětí dá poslední peníze jasnovidke, aby mu vyveštila, jaká budoucnost ho čeká. Jasnovidka začne: Jste otcem tří dětí ... Ne tří, pěti - opravuje ji zákazník. To si myslíte vy.

(Murphyho zrnká II)

Lékárny Dr.Max se šíří Evropou

16.4.2018 ékárenský řetězec Dr.Max, který ovládá investiční skupina Penta, nyní čeká, až rumunský antimonopolní úřad schválí převzetí sítě A&D Pharma. Získá tím přes 600 tamních lékáren.
Celkový počet lékáren Dr.Max v šesti zemích Evropy by se tak už na konci dubna mohl vyšplhat na dva tisíce. Do konce roku by pak mělo přibýt dalších 100 až 200 poboček. "Tím posílíme pozici evropské čtyřky a budeme na dostřel trojce a dvojce," pochvaluje si v rozhovoru pro HN šéf českého Dr.Maxe Daniel Horák. Například srbské lékárny bude Dr.Max Group přetvářet podle českého, designově čistého vzoru. "Změna je to obrovská. Je to střet dvou generací," popisuje Horák.
(Zdroj: ihned.cz)

Ceny bytů v Česku už nerostou nejrychleji v EU

13.4.2018 Růst cen domů a bytů v Česku se v posledním čtvrtletí loňského roku zpomalil z meziročních 12,5 na 8,4 procenta. Zatímco ve třetím čtvrtletí rostly ceny nejrychleji z celé Evropské unie, v posledních třech měsících loňského roku se Česko podle čerstvých čísel Eurostatu zařadilo na páté místo. V celé unii se ceny zvýšily v průměru o 4,5 procenta.
Nejvíce vzrostly ceny v Irsku (o 11,8 procenta), více než desetiprocentním tempem se zvýšily také v Portugalsku a ve Slovinsku. Naopak v Itálii o 0,3 procenta klesly. "Růst cen nemovitostí v Česku se ve čtvrtém kvartálu zmírnil, avšak stále zůstává zhruba dvojnásobný oproti EU jako celku," říká analytik společnosti Cyrrus Lukáš Kovanda. Důvodem zpomalení růstu je podle něj obava Čechů z bubliny na realitním trhu, která snižuje poptávku zejména po investičním nákupu realit. Dalším důvodem je ukončení intervenčního režimu ČNB a postupné zpřísňování měnové politiky. "V neposlední řadě se projevuje loňský zásah ČNB spočívající v doporučení komerčním bankám omezit či zcela přestat poskytovat hypoteční úvěry s vysokou hodnotou úvěru v poměru k zástavní hodnotě nemovitosti," dodal. V Česku rostly ceny nemovitostí v porovnání s ostatními zeměmi unie nejrychleji nepřetržitě od posledního čtvrtletí 2016 do konce třetího kvartálu 2017. Průměrné prodejní ceny bytů v Praze a krajských městech vzrostly podle Deloitte Real Indexu během posledního čtvrtletí roku 2017 na 53 700 korun za metr čtvereční. Nejvyšší jsou ceny v Praze, kde kupec za metr čtvereční zaplatí v průměru 70 800 korun.
(Zdroj: ihned.cz)

Evropská komise Česku pozastavila dotační program

11.4.2018 Evropská komise pozastavila Česku operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, který spadá pod ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Je v něm zhruba 114 miliard korun, problém se dotkne tisíců podnikatelů.
Důvodem opatření je výsledek auditu, který v programu odhalil čtrnáctiprocentní chybovost. Informují o tom úterní Lidové noviny (LN). "Pozastavení programu odhadujeme v řádu měsíců," řekla deníku mluvčí ministerstva Štěpánka Filipová. Ministerstvo pro firmy, kterých se problém týká, zajistilo e-mailové a telefonické horké linky. Ministr Tomáš Hüner (za ANO) zadal mimořádné kontroly a nevyloučil, že úřad podá trestní oznámení. "Cílem je zajistit, aby se situace neopakovala a Česko mohlo pokračovat v čerpání," sdělil. Financování už schválených projektů zatím uhradí MPO z českých peněz. Chybné projekty v rámci operačního programu ale pokračují. Po dobu, než je projedná Evropská komise, budou hrazeny z národních zdrojů. Na žadatele tak nebudou mít žádný dopad.
(Zdroj: ihned.cz)

Chcete dotace z EU? Ohlídejte si projekt i podmínky programů

9.4.2018 Když v roce 2014 Evropská unie otevřela nové dotační programy, v tom hlavním bylo pro malé a střední podnikatele v Česku nachystáno 117 miliard korun. Dnes, dva roky do konce dotačního období, v něm zbývá minimálně 85,3 miliar­dy.
eníze, které firmy mohou využít třeba na zaplacení patentů, nákup strojů nebo zateplení farem, zatím podniky čerpají pomalu. Nejde jen o Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), který je pro malé a střední podnikatele stěžejní, problém má většina programů. Peněz v nich tedy zůstává dost. Jak se k nim ale dostat? Získat dotaci nemusí být složité, i když se celý proces může zdát zdlouhavý. Všechno stojí na dobrém projektu. "Firma musí vědět, co chce a co jí projekt reálně přinese," říká Miloš Blaškovan z poradenské společnosti Naviga 4, která se dotacím věnuje od roku 2003. Podle něj nemá smysl uměle vymýšlet projekt jen proto, že podnik může získat peníze.
(Zdroj: ihned.cz)

Německá průmyslová produkce nečekaně klesla

6.4.2018 Německá průmyslová produkce vykázala největší propad za více než dva roky a to o 1,6 procenta.
rodukce německého průmyslu v únoru nečekaně klesla a vykázala největší propad za více než dva roky. Oznámilo to ministerstvo průmyslu, které tento vývoj přičítá rostoucí hrozbě protekcionismu. Produkce klesla o 1,6 procenta, zatímco analytici v průzkumu agentury Reuters očekávali vzestup o 0,3 procenta.
(Zdroj: ihned.cz)
červenec 2018
T po út st čt so ne
26 25 26 27 28 29 30 1
27 2 3 4 5 6 7 8
28 9 10 11 12 13 14 15
29 16 17 18 19 20 21 22
30 23 24 25 26 27 28 29
31 30 31 1 2 3 4 5
Dnes má svátek Luboš
1
Důležitý termín
1
Svátek