Lex plyn prošel sněmovnou
Novela má Česku zajistit energetickou soběstačnost. Urychlit povolování nových paroplynových zdrojů energie má novela energetického zákona přezdívaná Lex plyn,...
Změna ceny po objednávce při nakupování přes e-shop
Při nakupování na e-shopu se spotřebitelé setkávají se situací, kdy se podnikatel po odeslání objednávky pokouší změnit cenu. Prodávající přitom odkazují...
Cena zlata překonala další rekord
Cena zlata stoupla na nový rekord nad 3200 dolarů (71 140 korun) za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). K růstu zlata přispívá slabší dolar a eskalace obchodní...
Hypotéky v březnu posílily
Banky a stavební spořitelny poskytly v březnu hypotéky za 32,8 miliardy korun, což je proti únoru nárůst o 29 procent. Nové úvěry bez refinancování stouply...
Češi vybrali na pomoc Barmě 1,2 milionu, další peníze...
Týden po ničivém zemětřesení v Barmě a Thajsku se ve veřejných sbírkách, které na pomoc lidem v postižených oblastech vyhlásily české neziskové organizace,...

Murphy radí

Murphyho zákony a komentáře

O tom, jak věci vypadají, rozhoduje úhel pohledu. Co je dovoleno bohem, není dovoleno volům.

Když dva dělají totéž, výsledek je vždy jiný.

Nikdy není tak špatně, aby zítra nemohlo být hůř.

(Murphyho zrnká II)
Murphyho vynálezy

Lampičku na sluneční energii ocení každý, kdo hledá pod lampou tmu.

Než si začnete stříhat nehty, natřete je na červeně - snadněji je pak najdete na koberci.

Pokud nemáte čas na sprchování, jednoduše se obalte izolepou a pak ji odmotejte - špína se na ni nalepí.

(Murphyho zrnká II)
Věci se kazí

Nezaměstnaný otec pěti dětí dá poslední peníze jasnovidke, aby mu vyveštila, jaká budoucnost ho čeká. Jasnovidka začne: Jste otcem tří dětí ... Ne tří, pěti - opravuje ji zákazník. To si myslíte vy.

Hlavní rozdíl mezi člověkem a strojem je v tom, že dobře namazaný stroj nedělá takový hluk.

Hlavní rozdíl mezi člověkem a strojem je v tom, že dobře namazaný stroj nedělá takový hluk.

(Murphyho zrnká II)
Murphyho rady

Pokud vás někdo upozorní, že se určitá věc kazí, nemá smysl měnit věc. Třeba se zbavit donašeče. Vyměnit lidí je přece mnohem snazší, než vyměnit věc.

Pokud si myslíš, že už máš dost peněz, poraď se o tom s advokátem.

Pokud si myslíš, že už máš dost peněz, poraď se o tom s advokátem.

(Murphyho zrnká II)
Murphyho zákoník

Hledáme analfabety na práci s přísně tajnými dokumenty. Zn..: Úřad vlády.

Jeden iniciativní blbec je horší než teroristické komando!

Dvě za sebou jdoucí rány osudu jsou vždy jen předzvěstí začátku.

(Murphyho zrnká II)

Počet dolarových milionářů se loni zvýšil na 22,8 milionu

11.06.2024 Počet dolarových milionářů se loni zvýšil o 5,1 procenta na 22,8 milionu. Podle studie World Wealth Report poradenské společnosti Capgemini je jich tak nejvíce od roku 1997, kdy údaje o nich začala vyhodnocovat. Majetek bohatých vzrostl o 4,7 procenta na rekordních 86,8 bilionu dolarů (1,97 biliardy korun). Pomohl mimo jiné růst akciových trhů, uvedla agentura DPA.
Největší nárůst milionářů zaznamenala Severní Amerika. Díky silné ekonomice, polevující inflaci a boomu na akciových trzích vzrostl majetek bohatých v tomto regionu o 7,2 procenta na 26,1 bilionu dolarů. Počet bohatých lidí se tam zvýšil o 7,1 procenta na 7,431 milionu.
"Tento trend pokračuje podobně ve většině regionů, i když v menší míře," uvádí studie.
V čele žebříčku zůstávají Spojené státy před Japonskem s počtem 3,777 milionu dolarových milionářů. Před rokem jich bylo 3,551 milionu. Na třetím místě je Německo s počtem 1,65 milionu milionářů, což představuje meziroční nárůst o 2,1 procenta. Čína obsadila čtvrtou příčku s více než 1,5 milionu dolarových milionářů, zatímco před rokem jich tam bylo 1,498 milionu.
Capgemini sestavuje svou zprávu každoročně od roku 1997. Pro výpočet majetku zohledňuje akcie, cenné papíry s pevným úrokem, alternativní investice, hotovost a nemovitosti, pokud v nich jejich vlastníci nebydlí. Nezahrnuje do něj sbírky ani zboží dlouhodobé spotřeby. Analýza vyhodnocuje 71 zemí, které představují více než 98 procent světového hrubého národního důchodu a 99 procent globální kapitalizace akciového trhu.
S
(Zdroj: zpravy.aktualne.cz)

Technologie inspirovaná přírodou. Berušky možná ovlivní skládaní deštníků nebo solárních panelů

02.06.2017 Slunéčko sedmitečné by mohlo inspirovat technologické inovace v robotice, lékařství nebo třeba při výrobě satelitních antén. Jinak by se jednou mohl skládat i obyčejný deštník, který od dob svého vzniku funguje prakticky stejně. Může za to výzkum vědců Tokijské univerzity, kteří zkoumali, jak přesně slunéčka skládají křídla pod své červené, tečkované krovky.
Tým profesora Kazuye Saita by rád našel lepší způsob, jak skládat a rozkládat solární panely nebo třeba antény, které na palubách raketoplánů putují do vesmíru. I když vědci mají skládání křídel hmyzu poměrně dobře zmapované, prozkoumání celého procesu umožnila až moderní technologie. aponští vědci vyzkoušeli řadu technik, než se jim povedlo najít tu správnou. Z tvrzené pryskyřice, která se jinak hojně používá v kosmetických salonech na umělé nehty, ručně vytvořili tenkou, průhlednou a dostatečně pružnou umělou krovku. Umožnila jim vidět, co se děje s křídlem pod ní. Počítačová tomografie pak odhalila, že se křídla slunéčka rozkládají podobným způsobem jako klasický krejčovský metr. Nemají žádný kloub, křídlo se roztáhne díky tlaku žilek na jejich povrchu.
Zdroj:www.irozhlas.cz

Je marketing zlo? Ne, když je autentický a vtipný.

29.05.2017 Před deseti lety jen málokdo tušil, jak výrazně mohou do marketingu zasáhnout Facebook a Twitter.
Pokud chtěly firmy sdělit něco nového, sázely na tiskové konference s bohatým pohoštěním a dárky. Dnes se trend obrátil: snad neexistuje inzertní web, kde by společnosti nehledaly specialistu na sociální sítě. Přesto bychom podle experta na marketing Karla Křivana neměli slepě podléhat jen on-line světu. Není všemocný a může se velmi rychle obrátit proti firmě samotné. A za druhé: stále je řada lidí, kteří na webu nežijí, a firmy potřebují oslovit i je. "Jen už to není klasickou tiskovou konferencí, ta doba je pryč," říká šéf agentury MouseHouse a vysokoškolský pedagog.

Mrazy zničily úrodu za téměř půl miliardy Kč

23.05.2017 Pojišťovny vyplatí zemědělcům desítky milionů korun za škody způsobené mrazem. Mrazy zničily ovocnářům čtvrtinu úrody za téměř půl miliardy Kč.
Letošní jarní mrazy zničily českým ovocnářům přibližně čtvrtinu úrody v odhadované hodnotě 478 milionů korun. Nejvíce mrazy poškodily sady na Moravě. Největší propad sklizně se čeká u meruněk a broskví, a to kolem 80 procent. Finančně se největší ztráty odhadují u jablek jako hlavního ovocného druhu v Česku, měly by se pohybovat kolem 270 milionů korun. Nejvíce poškozeny byly jahody a vinná réva.

Firmy si stěžují na nedostatek lidí. Neumí je ale zaujmout

17.05.2017 Nezaměstnanost je nízká a počet volných pozic nahlášených na pracovní úřady zlomil v dubnu rekord. Na první pohled to vypadá, že situace je zoufalá, protože firmy nemají šanci nové lidí najít. Dubnový průzkum JobsIndex, který provedla firma LMC, však naznačuje, že to může být i jinak.
Lidí ochotných změnit práci je totiž dostatek, firmy by tak měly naslouchat, co potřebují, a snažit se jim vyjít vstříc. Na smlouvu je nyní zaměstnáno 4,3 milionu lidí. Téměř 40 procent z nich však není se svou prací spokojeno. Důvodů je hodně - vedle nízké mzdy, která pětině lidí nestačí na uživení rodiny, jsou to i psychologické aspekty, jako je nedostatek respektu a ocenění, přetěžování prací, nedostatečná motivace či rutina. V absolutních číslech to představuje 1,7 milionu lidí, kteří by byli ochotni změnit práci, kdyby objevili lepší nabídku. Dvanáct procent zaměstnanců je přitom podle průzkumu znechuceno v práci natolik, že v současnosti aktivně hledají nové místo. Většina z nich (82 procent) hledá nové zaměstnání proto, aby si finančně polepšila - nejčastěji minimálně o dvacet až třicet procent. Pro třetinu lidí je stěžejní to, aby měli větší flexibilitu v práci, tedy mohli si rozvrhnout pracovní dobu podle svých potřeb či pracovat na částečný úvazek. Pro třicet procent lidí je důležitá také dostupnost nového zaměstnavatele, tedy jak dlouho a případně jak k němu budou muset dojíždět. Pro devět z deseti lidí je důležité, aby cesta do práce trvala maximálně 45 minut.
zdroj: ihned.cz
květen 2025
T po út st čt so ne
18 28 29 30 1 2 3 4
19 5 6 7 8 9 10 11
20 12 13 14 15 16 17 18
21 19 20 21 22 23 24 25
22 26 27 28 29 30 31 1
23 2 3 4 5 6 7 8
Dnes má svátek Květoslav
1
Důležitý termín
1
Svátek
cardpay
martinus
náš partner