Pohonné hmoty v ČR v uplynulém týdnu zlevnily
11.03.2025
PHM v Česku v uplynulém týdnu zlevnily o desítky haléřů. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 36,22 koruny, před týdnem byl o 26 haléřů dražší.
Nafta zlevnila o 31 haléřů, za litr teď řidiči dají průměrně 35,53 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Zlevňování bude podle analytiků i v dalších týdnech pokračovat.
S
(Zdroj: zpravy.aktualne.cz)
PHM v Česku zdražují
13.01.2020
Pohonné hmoty v Česku dál zdražují, cena nafty je už nad 32 korunami za litr. Průměrná cena benzinu stoupla za týden o 18 haléřů, tuto středu se prodával v průměru za 32,35 koruny za litr.
Cena nafty vzrostla o 24 haléřů na 32,03 koruny za litr. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny paliv sleduje. Ceny pohonných hmot začaly růst ke konci loňského roku, předtím od listopadu klesaly, nyní jsou na úrovni cen z loňského října.
(Zdroj: zpravy.aktualne.cz)
Produkce v pozemním stavitelství se zvýšila
13.01.2020
Stavební výroba v Česku se v listopadu vrátila k meziročnímu růstu, bez očištění vzrostla o 3,1 procenta. O měsíc dříve zaznamenala meziroční pokles o 1,7 procenta.
Loňský listopad měl ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku o jeden pracovní den méně, po očištění o vliv počtu pracovních dnů tak stavební produkce meziročně vzrostla o 4,5 procenta. Produkce v pozemním stavitelství se meziročně zvýšila o 5,3 procenta a v inženýrském o 2,7 procenta. V pátek o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ).en pracovní den méně, po očištění o vliv počtu pracovních dnů tak stavební produkce meziročně vzrostla o 4,5 procenta.
(Zdroj: zpravy.aktualne.cz)
Počet cizích pracovníků se za 10 let ztrojnásobil na víc než půl milionu
13.01.2020
Firmy v Česku v posledních letech trápil nedostatek vhodných pracovníků, začaly je proto ve velkém objemu přivádět ze zahraničí.
Podle nejaktuálnějších dat Úřadu práce v Česku legálně pracuje 646 tisíc cizinců, což je téměř trojnásobně více než před deseti lety. Další až desítky tisíc cizinců pracují v Česku načerno. Počet zahraničních zaměstnanců se však i kvůli zpomalení ekonomiky pravděpodobně začíná blížit svému limitu.
Rychlá móda už tak netáhne
13.01.2020
Hrozivé pracovní podmínky v továrnách, pálení neprodaného zboží, velké množství odpadu i emisí CO2, plýtvání pitnou vodou. Ne nadarmo bývá módní průmysl kritiky označován za jednoho z největších znečišťovatelů planety. Jak se však ukazuje, přehlížení obav svých zákazníků ze změn klimatu se už ovšem nemusí módním značkám finančně vyplatit.
„Nálada vedení v módním průmyslu zůstává plná úzkostí a starostí," uvádí nejnovější studie The State of Fashion 2020, kterou každoročně sestavuje poradenská společnost McKinsey & Company ve spolupráci s platformou Business of Fashion. Upozorňuje na to, že na jednu stranu je trh s módou plný příležitostí k ziskům a radikálním inovacím, na stranu druhou ale globální ekonomický růst zpomaluje a konkurence je intenzivnější než kdy dřív. Cílem číslo jedna přitom přestává být pro řadu módních firem hon za růstem prodejů, nyní jde spíše o snižování nákladů spojených s investicemi z minulých let.