Murphy radí

Murphyho vynálezy

Lampičku na sluneční energii ocení každý, kdo hledá pod lampou tmu.

Než si začnete stříhat nehty, natřete je na červeně - snadněji je pak najdete na koberci.

Pokud nemáte čas na sprchování, jednoduše se obalte izolepou a pak ji odmotejte - špína se na ni nalepí.

(Murphyho zrnká II)
Věci se kazí

Hlavní rozdíl mezi člověkem a strojem je v tom, že dobře namazaný stroj nedělá takový hluk.

Hlavní rozdíl mezi člověkem a strojem je v tom, že dobře namazaný stroj nedělá takový hluk.

Nezaměstnaný otec pěti dětí dá poslední peníze jasnovidke, aby mu vyveštila, jaká budoucnost ho čeká. Jasnovidka začne: Jste otcem tří dětí ... Ne tří, pěti - opravuje ji zákazník. To si myslíte vy.

(Murphyho zrnká II)
Murphyho zákoník

Pokud se může najednou pokazit několik věcí, určitě se pokazí ta, která způsobí největší škodu.

Jeden iniciativní blbec je horší než teroristické komando!

Pokud se již jednou něco pokazilo, všechny pokusy o opravu to ještě víc pokazí.

(Murphyho zrnká II)
Murphyho zákony a komentáře

Když dva dělají totéž, výsledek je vždy jiný.

O tom, jak věci vypadají, rozhoduje úhel pohledu. Co je dovoleno bohem, není dovoleno volům.

Nikdy není tak špatně, aby zítra nemohlo být hůř.

(Murphyho zrnká II)
Murphyho rady

Pokud si myslíš, že už máš dost peněz, poraď se o tom s advokátem.

Pokud si myslíš, že už máš dost peněz, poraď se o tom s advokátem.

Pokud vás někdo upozorní, že se určitá věc kazí, nemá smysl měnit věc. Třeba se zbavit donašeče. Vyměnit lidí je přece mnohem snazší, než vyměnit věc.

(Murphyho zrnká II)

Místní poplatky – navrhované zvýšení

11.9.2018 Místní poplatek za lázeňský nebo rekreační pobyt a místní poplatek z ubytovací kapacity jsou příjmem obcí. Tyto příjmy by údajně měly kompenzovat náklady, které obec vynaloží v souvislosti s cestovním ruchem a službami s ním spojenými, např. na likvidaci odpadů, rozvoj infrastruktury, péči o veřejnou zeleň a prostranství.
Je jistě pravda, že péče o veřejná prostranství, vzhled obce je náročnější a nákladnější zvláště v lázeňských městech, však většinou také hezky vypadají, ale i v mnoha rekreačních oblastech. Navíc prý obce, jak tvrdí Ministerstvo financí, ve většině případů prostřednictvím svých informačních center poskytují návštěvníkům různé propagační materiály, turistické průvodce, seznam pořádaných akcí, mapy apod. Zjednodušeně lze konstatovat, že účelem předmětných ubytovacích poplatků je především přispět na zvýšené náklady obcí v souvislosti se soustředěným turistickým ruchem. Dojde ke zvýšení poplatku, zvýšení maximální hranice sazby (přesnou výši poplatku si určí obec sama), má dojít postupně ve dvou fázích. V první fázi, tj. od účinnosti zákona do konce roku 2020, bude maximální hranice sazby poplatku z pobytu činit 21 Kč, což odpovídá součtu maximálních sazeb obou dosavadních stávajících místních poplatků, poplatku za lázeňský nebo rekreační pobyt (15 Kč) a poplatku z ubytovací kapacity (6 Kč). V druhé fázi, která nastane od 1. ledna 2021, bude maximální hranice sazby poplatku z pobytu navýšena na 50 Kč.

Systém zpětného odběru skleněných obalů je mimořádně úspěšný

11.9.2018 Pro výrobce je také ekonomicky výhodný. K opakovanému použití se vrací skoro sto procent distribuovaných pivních lahví. V průměru osm až desetkrát za dobu své životnosti se podle zjištění LN vrátí do pivovaru k opětovnému naplnění jedna do obchodu vyslaná pivní lahev.
Výrobci jako jeden muž shodně tvrdí, že sklo je pro pivo z hlediska uchování chuťových a senzorických vlastností nejen ideální obal, ale znamená také ekonomické úspory. A Češi systém placení záloh po těch mnoha desítkách let, co u nás funguje, využívají v hojné míře. Pivovarům se vrací kolem 98 procent všech na trh uvedených lahví.
(Zdroj: lidovky.cz)

Do konce roku si čtvrt milionu lidí musí vyměnit řidičáky

9.9.2018 Mnoho lidí, kterým letos vyprší platnost řidičských průkazů, s výměnou otálí. Do konce roku jde ještě o více než 250 tisíc řidičů. Na některých úřadech tedy hrozí fronty. Letos si musí po deseti letech vyměnit řidičský průkaz téměř 626 tisíc řidičů.
Za prvních osm měsíců roku 2018 už o výměnu dokladu požádalo 375 tisíc osob, kterých se to týkalo. Stále tedy zbývá během letoška vyměnit ještě více než 251 tisíc průkazů. S ohledem na krátkou lhůtu a shon před koncem roku tak hrozí, že se na některých exponovaných úřadech s rozšířenou působností budou tvořit fronty. Jen v říjnu vyprší platnost dalším téměř 48 tisícům řidičských průkazů.
(Zdroj: zpravy.aktualne.cz)

Česko zažilo třetí nejteplejší srpen

4.9.2018 Odchýlil se o tři stupně od normálu. Letošní srpen se podle předběžných údajů meteorologů umístil jako třetí nejteplejší na území České republiky od roku 1961.
S teplotou 20,6 stupně Celsia byl o více než tři stupně teplejší, než je dlouhodobý normál.
(Zdroj: ekonomika.idnes.cz)

Nové slevy pro studenty a důchodce ve vlaku i autobuse

3.9.2018 Státem nařízená 75% sleva pro nejmladší a nejstarší cestující začne od 1. září platit ve všech vlacích a autobusech (kromě MHD). Žádný z dopravců nevyužije možnost, aby ze slevy vyjmul konkrétní spoje, zejména ve špičkách. Slevu půjde poprvé využít během posledního víkendu prázdnin.
Nárok na slevu mají všichni cestující od 6 do 18 let (do dne, který předchází dni 18. narozenin); žáci a studenti od 18 do 26 let (do dne, který předchází dni 26. narozenin), kteří jsou na základní škole nebo se "soustavně připravují na budoucí povolání studiem na střední škole, konzervatoři, vyšší odborné škole, vysoké škole v denní nebo prezenční formě studia v ČR nebo studiem, které je svým obsahem a rozsahem postaveno na roveň studia na těchto školách, nebo mají obdobné postavení v zahraničí"; Všichni cestující starší 65 let; lidé s průkazem ZTP/P - stejná sleva pro ně platila i dosud (zdarma pak jezdí průvodce držitele průkazu nebo vodicí pes).
(Zdroj: zpravy.aktualne.cz)
září 2018
T po út st čt so ne
35 27 28 29 30 31 1 2
36 3 4 5 6 7 8 9
37 10 11 12 13 14 15 16
38 17 18 19 20 21 22 23
39 24 25 26 27 28 29 30
40 1 2 3 4 5 6 7
Dnes má svátek Berta
1
Důležitý termín
1
Svátek